mira

Moi, Tehdäänkö meillä täällä iisalmessa suihkurusketusta missään? Kiitos vastanneille...
101900
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kampaamo Hiushuone tekee suihkurusketuksia ja samoin kosmetologi Mirjami Palomäki Savonkadulla.

Äänestä
  • Helpompi aloittaa niin että syö porkkanaa ja terveyskauppaan betakaroteenia ensin pari viikkoa ja lisää hiukan ulkona oloa ja juo vettä . Sitten solarium se 5- 10 kertaa sen aikaa kuin nyt kestää kuumassa maata. Muista suojalasit. Sitten voi mennä etelän lomalle viikko rannalla tai muuten auringossa kun on sen pohjustuksen tehnyt. Aurinko lomalla pitää liikkua kokoajan rannalla eli kävellä ja uida kuin heitellä palloa ettei iho pala ja ettei rusketu vain jostain kohtaa. Reisien takapuoli onnistuu solariumissa. Itseruskettavat on joskus liikaa käytettynä karmeita. Kuin itse valkaistu hammasrivi on. Loistaa kilometrin säteellä. Hitaasti ruskettamalla tulee tasainen tulos. Betakaroteeni lisää suoja aineita. Keskipäivällä on kuuminta eli aamupäivä kuin iltapäivä turvallisempaa. Jos oltapäät palaa helposti käytä t paitaa merellä ja lomilla vedessä kuin järvellä. Vesi heijastaa auringon säteilyä. Siksi erityisesti keskipäivällä lippis tai hellehattu. Kosteusvoide riittää. Jos on merivedessä se kuuluu huuhtoa pois makealla vedellä. Mutta merivesi on hyvin mineraali pitoista ja hoitaa. Pieni pistely johtuu kun suola kuivuu iholla. Merilevä vahvistaa kynsiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Helpompi aloittaa niin että syö porkkanaa ja terveyskauppaan betakaroteenia ensin pari viikkoa ja lisää hiukan ulkona oloa ja juo vettä . Sitten solarium se 5- 10 kertaa sen aikaa kuin nyt kestää kuumassa maata. Muista suojalasit. Sitten voi mennä etelän lomalle viikko rannalla tai muuten auringossa kun on sen pohjustuksen tehnyt. Aurinko lomalla pitää liikkua kokoajan rannalla eli kävellä ja uida kuin heitellä palloa ettei iho pala ja ettei rusketu vain jostain kohtaa. Reisien takapuoli onnistuu solariumissa. Itseruskettavat on joskus liikaa käytettynä karmeita. Kuin itse valkaistu hammasrivi on. Loistaa kilometrin säteellä. Hitaasti ruskettamalla tulee tasainen tulos. Betakaroteeni lisää suoja aineita. Keskipäivällä on kuuminta eli aamupäivä kuin iltapäivä turvallisempaa. Jos oltapäät palaa helposti käytä t paitaa merellä ja lomilla vedessä kuin järvellä. Vesi heijastaa auringon säteilyä. Siksi erityisesti keskipäivällä lippis tai hellehattu. Kosteusvoide riittää. Jos on merivedessä se kuuluu huuhtoa pois makealla vedellä. Mutta merivesi on hyvin mineraali pitoista ja hoitaa. Pieni pistely johtuu kun suola kuivuu iholla. Merilevä vahvistaa kynsiä.

    Parasta ottaa ensin ihonpuhdistus tai ostaa puhistusmaitoa. Ja peseytyä hyvin. Sadevesi tekee hiukset pehmeiksi joten kesällä on hyvä kerätä satanutta vettä pesuvatiin tai ämpäriin ja käyttää sitä viimeisenä hiusten huuhteluvetenä, vanha niksi.

    Äänestä

automaalaamot tekevät homman edullisesti, jos viet sen rusketusainepurkin mukanasi.

Äänestä

hän on niin laiska ja lihava.

Äänestä
  • Saa kun voeteloo sillä itellään ulosteella ihtesä ja antaa kuivahtoo.Haju tulloo kaapanpiälle

    Äänestä

  • Rusketuksen kirjoitti:

    Saa kun voeteloo sillä itellään ulosteella ihtesä ja antaa kuivahtoo.Haju tulloo kaapanpiälle

    syöneellä olla. Paskamaista.

    Äänestä

Elekee hyvät ihmiset. Myrkkyjä ne on siinä kun liika aurinkokin.

Äänestä
  • Tervalla kun ihtesä rötjöö ja höynenissä pyörähtää niin onpa immeinen nätti 🤣🤣

    Äänestä

Rusketus mallia Trump!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Suihkurusketus kirjoitti:

Moi, Tehdäänkö meillä täällä iisalmessa suihkurusketusta missään? Kiitos vastanneille...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu