Sony HX-710 + mikä digiboksi??

Eli mikä olisi hyvä digiboksi ohjaamaan tallentavaa Sony HX-710 DVD-soitinta? HUMAX (en muista tyyppiä) toimi hyvin ja tilalle pitäisi nyt saada korvaava laite. Topfieldin poksin kanssa on se ongelma, että tallennus kyllä käynnistyy mutta poksi ei osaa sammuttaa itseään kun ajastettu ohjelma loppuu(???) ja Sony jatkaa tallentamista 8 tuntia!!!!!
5273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kannattaa katsoa handan tai procaster malleja että löytyykö niistä tuota. Tahtoo kuitenkin monissa malleissa tuo ominaisuus olla vaan kovalevyllisissä malleissa. Itseltä löytyy kovalevyllinen vision niin siinä ainakin on käynnistys, tallennus, sammutus systeemit. Mut sinuna katsoisin kuitenkin handanin ja procasterin sydeemejä.

Äänestä

saa tallennusajastusta erikseen. Itse olen kokeillut Humax CX FOX II ja Sony- nauhurilla kumpaankin omat (samat) ajastusajat ja ajallaan toimivat. Sama tietysti DVD-tallennuksella.

Äänestä
  • Helppokäyttöisyyden kannalta hyvä dvd-soitinta ohjaava digiboksi olisi tervetullut. Riittää kun ajastaa ohjelmaoppaasta ohjelmat ja soitin napsii ne automaattisesti kiintolevylle. Topfieldin boksi osaa ainoastaan käynnistää itsensä ja asettaa oikean kanavan tallennettavaksi mutta se ei osaa sammuttaa itseään ja tallennus jatkuu ja jatkuu... 160Gt kiintolevy on nopeasti täynnä turhaa täytettä... Ei mulla mitään hätää oo mutta rouva vetää hiileen kun ei vehkeet oo tarpeeksi helppokäyttöisiä!!! :)

    Äänestä

varmaa tallentamista!! Huvittavia laitteita!!

Äänestä
  • itselläni on canalin combo kone ja viasatin nokialainen 220 s (luulin saavani laatua). kaikkiin kun laittaa ajastukset niin homma toimii.
    osaisiko joku sanoa kuinka lähellä tai kaukana HQ tallennus on verrattune HD:en

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Frankki kirjoitti:

Eli mikä olisi hyvä digiboksi ohjaamaan tallentavaa Sony HX-710 DVD-soitinta? HUMAX (en muista tyyppiä) toimi hyvin ja tilalle pitäisi nyt saada korvaava laite. Topfieldin poksin kanssa on se ongelma, että tallennus kyllä käynnistyy mutta poksi ei osaa sammuttaa itseään kun ajastettu ohjelma loppuu(???) ja Sony jatkaa tallentamista 8 tuntia!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu