Matti ja Merikukka elokuvissa

Matti ja Merikukka on nähty yhdessä katselemassa elokuvaa studion hämärässä, onnesta hyrissen.
Merikukka on nainen, jolle tuskin Mattikaan viitsii antaa bänksejä tekstarilla?
172764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kunhan pitää suunsa kiinni,ettei puhetyyli ja ääni tule esiin.

Äänestä

Merikukka on kuin täydellinen Kurosen vastakohta: tyylikäs, sädehtivä, älykäs ja on tottunut olemaan julkisuuden valokeilassa.
Ehdottomasti Matin asemassa olevalle sopivampi partneri kuin voihan vitalis-Kuronen.

Äänestä
  • millainen osuus Merikukalla oli Harkimon avioerossa. Aika paljon tästäkin asiasta muutama vuosi sitten "avauduttiin" juorulehdissä. Ai ai kun Merikukka sai paskaa silloin sai. Mutta nyt on TAAS niin elegantti ja hyvä. Niin maailma muuttuu mutta valitettavsti paskantonkijat pysyvät aina samoina.

    Äänestä

  • on unohtunut kirjoitti:

    millainen osuus Merikukalla oli Harkimon avioerossa. Aika paljon tästäkin asiasta muutama vuosi sitten "avauduttiin" juorulehdissä. Ai ai kun Merikukka sai paskaa silloin sai. Mutta nyt on TAAS niin elegantti ja hyvä. Niin maailma muuttuu mutta valitettavsti paskantonkijat pysyvät aina samoina.

    Suski vois yrittää Jallittaa Harkimoa. It's good idea.

    Äänestä

  • on unohtunut kirjoitti:

    millainen osuus Merikukalla oli Harkimon avioerossa. Aika paljon tästäkin asiasta muutama vuosi sitten "avauduttiin" juorulehdissä. Ai ai kun Merikukka sai paskaa silloin sai. Mutta nyt on TAAS niin elegantti ja hyvä. Niin maailma muuttuu mutta valitettavsti paskantonkijat pysyvät aina samoina.

    äläs hermostu sussu,ota iisisti.Se vain on niin, että Merikukka sopis Matille paremmin

    Äänestä

  • hengitä syvään kirjoitti:

    äläs hermostu sussu,ota iisisti.Se vain on niin, että Merikukka sopis Matille paremmin

    Kyllä Matille on parempi kuka vain minkä hän itse valitsee aidoksi kumppanikseen, olkoon se sitten Merikukka tai kuka muu joka ei hae julkisuutta nimenomaan Mattia ja hänen asemaansa ja varallisuuttaan hyväksi käyttäen (tässä julkisuushakuisuudessaan). No tietenkin näin vaalien alla Merikukka käytti Mattia hyväkseen ja Matti Merikukkaa kun he menivät elokuviin salamavalojen välkkeeseen. Yhteinen sopimus ja kumpikin älykkäänä ihmisenä ymmärsivät sen. Mutta se oli varmaan yhteinen sopimus ja näin se pitää mennä. Ja näin kummankin osapuolen pitää asia ymmärtää, ettei sitten julkisuudessa ruveta riepottelemaan mitä "hän sanoi, minkä kännykkäviestin hän lähetti, minkä väriset alus.... jne". Julkisuuteen tottunut henkilö kyllä ymmärtää mitä kannattaa kertoa julkisesti ja mitä ei.
    Olen sitä mieltä että suutari pysyköön lestissään, elikkä kumppanit, toverit, rakastetut ym. kannattaa valita omasta sosiaaliluokastaan että pysytään samalla aaltopituudella eikä toinen ala elämään haavemaailmassaan ja sepittelemään satuja.
    Merikukalle ja Matille kaikkea hyvää ja onnea vaaleissa sekä yhdessä tai erikseen. Viksua käytöstä on ilo katsoa.

    Äänestä

matti on toivonut yksityiselämän olevan yksityisasia. joten eiköhän suoda se hänelle.

Äänestä
  • Ei tietenkään suoda! Hölmökö olet?

    Äänestä

  • ¤¤¤¤¤¤¤ kirjoitti:

    Ei tietenkään suoda! Hölmökö olet?

    mitä te ääliöt sitten valitatte susanasta. jos ette itsekään kunnioita kenenkään yksityisasioita. inhottavaa sakkia. hyi.

    Äänestä

Upea pitkä pari Merikukka&Vanha-Masa,

Sussukka olikin liian lyhyt ja tanakka komealle
viksulle miehelle!

Äänestä
  • Mahtava pari ja merikukka on kaunis sensuelli nainen.tennis ässä. hienoa kesää kohti masa & kesäkukka.

    Äänestä

Matti ottakoon vihdoin opikseen ja etsiköön oman ikäistään seuraa! Merikukka on aivan liian nuori, ihana ja eläväinen ja kaunis noin vanhalle uuniperunalle!

Äänestä
  • kiinni vastapuolestakin...ja onhan noita muitakin joilla vaimo kuin tytär...( mm Paavo L)
    Meri-Kukan miesmaku kun on osoittautunut tähänkin asti sen, että häntä kiehtoo vaan "ikääntyneet" eli kypsät miehet. Erkki H ja Hjallis olisivat käyneet iän puolesta liki isästä - vai?

    Äänestä

ILtalehti 5.3.2007

"Kun Matti Vanhanen ja Merikukka Forsius (vihr) eilen istuivat rinnakkain nummelalaisen Kino Akselin etupenkissä "Epämiellyttävä totuus" -elokuvaa katsomassa, saavutettiin sillä ainakin mukavasti ylimääräistä vaalijulkisuutta.

- Sain haasteen ilmastoväittelyyn ja halusin edistää Al Goren elokuvan tunnetuksi tekemistä. Se on oman käsitykseni mukaan maailman tärkein elokuva, Vanhanen perusteli läsnäoloaan toimittajille."

TUO OLI VAALITILAISUUS. MISSÄ ON SE KUHERTELU?

Äänestä
  • Tulispa heistä pari ;) sopivat toisilleen niin hyvin... kumpikin ovat poliitikassa mukana, SK varmaan menee nyt alastonkuviin?? haluaa panna paremmaksi voisko olla mahdollista? että SK alkaa tyrkkään itseään nyt enemmän julkisuuteen, tosin taitaa keinot olla vähissä jo???

    Äänestä

katsokaapa vaikka iltasanomien video, heti siinä alussa kun kohupari kättelee...

Äänestä

täytyy kyllä myöntää että aikaa kovaakin kritiikkia merikukka lateli vanhasen niskaan siinä tilaisuudessa. katso vaikka merikukan puheet www.merikukka.net

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuherrellen kirjoitti:

Matti ja Merikukka on nähty yhdessä katselemassa elokuvaa studion hämärässä, onnesta hyrissen.
Merikukka on nainen, jolle tuskin Mattikaan viitsii antaa bänksejä tekstarilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu