Lentäviä lautasia ja avaruusolioita ei ole olemassa kun vasta sitten kun se ollaan pystytty todistamaan.
Lentäviä lautasia ei ole olemassa
Heippa
8491
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No siitä sitten vaan todistelemaan itsellesi.
Ennen kuin se on pystytty todistamaan...
ja kukakohan herraisoherra sanoi että "we need a oneworld goverment"...
lentäviä lautasia,enkä meinaa niitä yleensä
ruokailuun liittyviä,vaan ihan ihmisten
tekemiä "oikeita" lentäviä lautasia..googleta vähän.
Todista minulle ihan aukottomasti että virtahepoja on olemassa.Mitään kuulopuheita ei sitten kannata kertoilla.Myöskään valokuvia ei kannata näyttää koska ne ovat tietenkin väärennöksiä.Mikään mahti maailmassa ei saa minua uskomaan virtahepoihin jos en HALUA uskoa.Ymmärrätkö nyt että kysymys UFOJEN olemassaolosta on hiukan monitahoisempi ja enemmänkin filosofinen.
Eikä lohikäärmeitä.
Tosin virtaheposista on sangen paljon hyvää materiaalia ja jos on varaa sekä jaksamista niin niitä löytää. Minne pitäisi matkata nähdäkseen lohikäärmeitä tai muukalaisia?
Eli sun logiikkasi mukaan aurinko kierti maata aina siihen asti kun pystyttiin todistamaan, että se onkin maa joka kiertää aurinkoa. Sillon kun toi pystyttiin topdistamaan tilanne muuttu yhtäkkiä aurinko lopetti maan kiertämisen ja maa siirty nykyselle radalleen.
Lisäksi maapallo oli litteä aina siihen asti kunnes pystyttiin todistamaan sen olevan pallomainen. Sillon kun toi todistettiin maapallo yhtäkkiä pullistui kuin ilmapåallo ja siitä tuli nykyisenlainen.
Litteän maapallon reunalta pystyi myös tipahtamaan avaruuteen aina siihen asti kuin todistettiin ettei se ole mahdollista. Aika moni siis varmaan leijailee tälläkin hetkellä avaruudessa pudottuaan maan reunan yli. Enäähän se ei ole mahdollista, koska maapallo on todistettu palloksi ja ettei missään ole maan reunaa.
Noin sun logiikan mukaan.
Pointti oli siis se, että aikanaan niitä jotka väitti maan kiertävän maata pidettiin hulluina kun sehän oli silmin nähtävissä että aurinkohan se maata kierti. Sitten kun todistettiin maan kiertävän aurinkoa se muuttukin kaikkien hyväksymäksi totuudeksai vaikka niin oli kokoajan ollut. Ne joptkla uskoivat auringon kiertävän maata olivat kokoajan väärässä vaikka se oli sen ajan tieteellinen käsitys.
Eli se, että alienin avaruusaluksia ei ole tieteellisesti pystytty todistamaan olevan olemassa ei todista mitään sellaista että niitä ei olisi tai etteikö niitä voisi maassa pörrätä tälläkin hetkellä. Ihmisen tieto ympäröiväöstä maailmasta ja maailmankaikeudesta on todella rajallinen ja se perustuu siihen mitä me ollaan totuttu näkemään maassa.
En tiedä onko alieneita maassa sen enempää kuin muutkaan, muttei se mahdotonta ole. Ehkä ne jotka on todella tehnyt ufohavaintoja on kuin ne ihmiset jotka aikanaan olivat aikaansa edellä ja epäilivät maan kiertävän aurinkoa.
"Pointti oli siis se, että aikanaan niitä jotka väitti maan kiertävän maata pidettiin hulluina "
Piti tietenkin sanoa maan kiertävän aurinkoa.