Tuossa nurkkiani järjestelin ja sattui yksi lysti "puhalluskoe" näppeihin. Maistissa olemisen asteen voi testata seuraavalla puhumisen kokeella:
Sanoja, jotka on vaikea sanoa jurrissa:
- suuryritysrypäs
- kulttuuriministeriö
- prikaatinkenraali
- karnevaalikaravaani
- keskuskauppakamari
Sanoja, jotka on hyvin vaikea sanoa jurrissa:
- spesiaalipsykologi
- Cogito ergo sum
- objektiviteettiperiaate
- konstitutionalismi
- transsendentaalifilosofia
- bronkopneumonia
Sanoja, joita on liki mahdoton sanoa jurrissa:
- Kiitos, en halua seksiä
- Ei enää viinaa minulle
- Ikävä kyllä et ole tyyppiäni
- Iltaa konstaapeli. Anteeksi aiheuttamani häiriö.
- Ei, ei. En minä osaa laulaa.
Maistissa vaiko ei?
11
877
Vastaukset
- Kirveli
Ei kieleni kääntynyt kunnolla noiden keskimmäisten sanojan kohdalla
- toisennikki
Niin kävi, että ihan selvin päin sekosin tuohon BRONKOpneumoniaan!
- yks tosi immeinen
onn kyllä pitäny tätä palstaa tosi t...na, mutta tääoli kyllä ylläri!
Ajattelin katsoa James Bondia, mutta vaikutti niin älyttömältä, että tulin kärkkymään pääsyä koneelle.
Sain tosi makeat naurut!
Jos tositilanteeseen joutuu, kannattaa lukea ja lausua h i t a a s t i !
- Reino
Ettet vain olisi pikkuhiprakassa?
- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tuno kirjoittaminenkaan minulta edes selvinpäin? kysyy epätietoinen
- Ykakkoo
En kuulle yhtän ullot kiprahkassa - se on iste hirpahkasa joka toitsa epiäilee!!!
Tiettää Selvvä Ykako - älytontä
Ykakkoo kirjoitti:
En kuulle yhtän ullot kiprahkassa - se on iste hirpahkasa joka toitsa epiäilee!!!
Tiettää Selvvä Ykakokirjoittelua, hävetkää vanhat ihmiset!
- Nimetön
älytontä kirjoitti:
kirjoittelua, hävetkää vanhat ihmiset!
,,,
- elma05
Ykakkoo kirjoitti:
En kuulle yhtän ullot kiprahkassa - se on iste hirpahkasa joka toitsa epiäilee!!!
Tiettää Selvvä YkakoKiva ,kun vedit tuon jutun noin.OLitko sinä ,joka kirjoitit,jotta on aivan sama ,miten kirjaimet lauseessa ovat,kunhan ensimmäinen ja viimeinen kirjain on oikein.OLen sen täältä oikein printannut joskus ja monen kanssa luettu .Ihmelelty ,miten asia on todella niin ,ettei ihminen lue kirjain kirjaimelta vaan hahmottaa sanan muuten.
Taisin eksyä aiheesta ,mutta vastasin tavallaan tuonne moittijalle.(Hyi hyi meittii vanhoja immeisii,kun aika ihmiset velmuilemme.) Kivaa ja aurinkoista kevättä sinulle YYKAAKOO! Ykakkoo kirjoitti:
En kuulle yhtän ullot kiprahkassa - se on iste hirpahkasa joka toitsa epiäilee!!!
Tiettää Selvvä Ykakoettä henk.koht. tietokoneeni netti ei toiminut!
Viime perjantaina olisi ollut mukava testata ja testauttaa tuo litania, kun tuli otetuksi kuohuvaista aavistuksen verran enemmän kuin tri määrää.
No, muuten sentään oli mukavaa, eikä hra Kankkunenkaan kunnioittanut seuraavana päivänä läsnäolollaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753597
- 622694
- 812637
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582418Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1922353Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2572184- 431922
- 441769
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151491EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491418