Kiitokset siitä. Kerrankin iskelmäbiisit uppoaa minuun. Johanna Pakonen osaa tehdä ilmeisesti minuun uppoavaa musiikkia. Etenkin tämä Kosketus Jää on koskettava biisi, saa melkein kyyneleet silmiin.
Onko täällä muitakin, jotka pitävät Johanna Pakosen musiikista?
Esimakua artistista!
http://www.iskelma.fi/uutiskuvat/JOHANNA_PAKONEN__KOSKETUS_JAA.mp3
Siis uskomaton biisi, koskettava. Kerrankin joku tekee iskelmää, jota kuuntelee mielellään. En ole koskaan pitänyt iskelmästä siis musiikkityylistä, mutta tämä biisi sai miettimään: Tekeekö joku oikeasti näin hyvää iskelmää?
Jos joku tekee vastaavaa iskelmää, olisin halunnut tietää lisää biiseistä ja laulajista.
Näppäimistö laulamaan! Ja tulevaisuutta..
Johanna Pakonen tekee hyvää Iskelmää.
5
650
Vastaukset
- Studiolta
Samaa mieltä! Tuottajavelho Haverinen se biisit tekee. Kaikki mitä siltä pajalta tulee on tällaista "tuoreen" kuuloista iskelmää! Loistavia kappaleita!
- luetella.. :/
Tällaistahan iskelmä on ollut jo vuosikymmeniä! Vastaavia kappaleita on 80% iskelmämusiikin saralla. Ja jos yhtä paljon laitetaan kaikua mukaan lauluun niin jopa omakin ääneni kuulostaisi siedettävältä :)
- Diipa
No sitäpä varmaan tarkotettiinki, että Hyviä biisejä ovat. Ei se Pakonenkaan hassumpi laulaja oo ja nätti tyttöki vielä.
- Haverisesta
Niin siis tää tuottaja, joka näitä biisejä vääntää teki ennen kaikki Anna Eriksonin hitit ja myöskin Heidi Kyrön varmaan kaikki levyt. Viime vuosina tehny kaikki Pakosen levyt, Soidinmäkeä, pari Kantolan biisiä, Johanna D:tä, Tuupasta jne. Hyvää matskua sieltä tulee.
Johanna Pakonen on loistava!
Ootko koskaan kuunnellut Einiä? Monet Pakosen fanit tykkäävät myös Einistä. Kristiina Mäen "20 suosikkia" voisi myös upota suhun!
Minua kun ei kauheasti Mattilat innosta!
Odotan Johannan uutta albumia innolla, varmasti loistava!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343992Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232307Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1411461
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8847J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756