missä hyvä talven tanssipaikka?

Heips.

Kertokaapa missä on hyviä tanssipaikkoja talvella? Keski-Suomi - Pirkanmaa tai muualtakin. Onko sellasia paikkoja olemassakaan missä olisi nuorempaakin väkeä eikä pelkästään pariskuntia. Eli missä pääsisi tanssimaan ilman omaa paria ja eikä pelkästään 65 peräkammarinpoikien kanssa :D
Ja vielä plussaa olisi jos saman katon alla olisi jotain ravintolaa pubia tms.

Vinkeistä kiitollinen!!!
71639
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Uudellamaalla Nurmijärvellä Ruusulinna ja täällä Hämeen Hattulassa Satulinna.

Äänestä

Viihdekeskus

Äänestä
  • Hyvä paikka.

    Äänestä

Pirkanmaalla Nokian Kerhola ja Kangasalan Kisaranta.

Anniskeluoikeuksista ei tietoa, mutta kaipa molemmista saa jotain kokista vahvempaakin.

Äänestä
  • Kerholassa ei muistaakseni ole anniskeluoikeuksia. Kisarannassa saa olutta ainakin kesäisin mutta talvisin kun paikka ei ole säännöllisesti auki niin ainakin kerran kun olin paikalla eivät olleet hankkineet yhdenpäivän takia anniskeluoikeuksia kun olisi tullut liian kalliiksi.

    Sitten on lisäksi Tanssikrouvi Mouhijärvellä. Siellä on tanssipaikan toisessa päässä pubi, mutta siitä huolimatta ei ole ollut ongelmia liiallisista humalaisista.

    Kaikissa näissä kolmessa paikassa käy nuorempaakin väkeä vaikkakin keski-ikä taitaa olla siinnä 30-50 vuoden välillä. Riippuu tietysti yhtyeestä mikä soittaa.

    Äänestä

http://tanssi.org/fi/p/maakunnat.html

Tuolta on hyvä katsella! Etsimiäsi paikkoja voisivat olla esim. Tanssikrouvi Mouhijärvellä, Satulinna Hattulassa ja Kisaranta Kangasalalla. Kaikissa näissä paikoissa käy myös nuorempaa väkeä.

Äänestä

Kiitos vinkeistä! Näitähän tulikin nopeasti :) Joo kyllä kolmekymppisiä saa tansseissa olla, eikös ne ole vielä nuoria :/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tazku kirjoitti:

Heips.

Kertokaapa missä on hyviä tanssipaikkoja talvella? Keski-Suomi - Pirkanmaa tai muualtakin. Onko sellasia paikkoja olemassakaan missä olisi nuorempaakin väkeä eikä pelkästään pariskuntia. Eli missä pääsisi tanssimaan ilman omaa paria ja eikä pelkästään 65 peräkammarinpoikien kanssa :D
Ja vielä plussaa olisi jos saman katon alla olisi jotain ravintolaa pubia tms.

Vinkeistä kiitollinen!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu