Niin sanottu "roska DNA", koodaamattomia geenijaksoja ihmisen DNA:ssa, joita ei ole muilla Maapallolla esiintyvillä eliöillä.
http://www.agoracosmopolitan.com/home/Frontpage/2007/01/08/01288.html
http://www.agoracosmopolitan.com/home/Frontpage/2007/01/08/01288.html
Vastaukset 7
Vanhimmat
omaksi kuvakseen. Eli korkeaa teknologiaa omanneet olennot geenimanipuloivat alkukantaisia ihmisiä kaltaisekseen. Lukekaan raamattua, se on kaikki kerrottu siellä.
Me siis saatamme kaikki olla jonkinlaisia koe-eläimiä?
mutta jos emme olekkaan enään mitään
koe-eläimiä vaan lopputuote..huippu,
paremmaksi ei voi enään tehdä,olentojen
Rolls Royce..väliäkö sitten tapa jolla
saavutimme täydellisyyden,tehkäämme
tulevaisuudessa "heille" saman minkä
he tekivät meille..
No ei nyt sentään! ET-olennot parantelivat vain kehojamme nopeuttaakseen lajimme kehitystä risteyttämällä omia geenejään erääseen apinalajiin ja loivat siten pystymmässä kulkevan ja laajemmat aivot omaavan alkuihmisen. Siten he mahdollistivat ihmislajin kehityksen älykkäämmäksi ja tietoisemmaksi olennoksi (ks. taru jumalista jotka yhtyivät maan olentoihin).
Tekivätkö he sen itsekkäistä syistä vai vaan hyvyyttään, on vaikea arvioida. Erään kertomuksen mukaan mm. nibirulaiset tarvitsivat työläisiä kultaa kaivamaan maan uumenista pitääkseen oman pahasti likaantuneen planeettansa elämälle sopivana sen avulla. Siis loivat eräänlaisen orjakansan. Ehkä olemme sellaisia osittain vieläkin (huom. maailmaamme ohjaavat "Illuminaatit")?
Toisaalta myös kerrotaan syyn olleen se, että he tekivät geeniteknologiallaan ihmiskehoja sopivaksi itselleen, jotta voisivat jatkaa, syntymällä näihin paranneltuihin kehoihin, elämistään täällä 3D:n fyysisellä maapallolla, koska se oli nähty sopivaksi uudeksi koulutus- ja kehitysplaneetaksi.
Heidän oma planeettansa oli siirtymässä korkeammalle elämän ilmentymistasolle (4D-5D), ja joten ne jotka eivät olleet valmiita siirtymään vielä eteenpäin, joutuivat jatkamaan entisellä tasollaan ( 3D:ssä eli kaksinaisuuden tasolla, jossa siis mekin vielä olemme).
Koska maailmankaikkeuden lakeihin kuuluu jokaiselle vastuu teoistaan, myös nämä ET-sukulaisemme ovat joutuneet vastuuseen tekosistaan eli puuttumisestaan elämän luonnolliseen kehitykseen maapallolla. Siis he siitä lähtien ovat pitäneet meitä silmällä, ettemme hurjapäisyyksissämme aiheuttasi sellaisia seurauksia, että koko galaksimme joutuisi kärsimään: meillähän on geeneissämme ET-luojiemme tieto koko kehityskaaremme tieto. Oikeastaan olemme siis tosi mahtavia olentoja geeniperinnöltämme, mutta meidän on löydettävä 'avain', jotta saisimme ne täydellisesti käyttöömme. On niitä avaimia tosin annettukin, mutta nekin aukeavat vasta kun *tajuamme* ne itse!
Nyt elämme jälleen hyvin kriittisiä aikoja: meillä on kaikki mahdollisuudet tuhota maapallomme ja koko aurinkokuntammekin kehittämillämme aseilla! Olemme toisaalta tekemässä kvanttihyppyä 4D:n tasolle, eli tietoisuutemme nousun (laajenemisen, valaistumisen) ansiosta ei ehkä tapahdukaan mitään hirvittävän katatrofaalista juttua, vaan muutos on luonnollinen seuraus ajatustemme ja asenteidemme muutoksesta. Tällä kertaa ei meidän valintoihimme enää puututa vaan kaikki tapahtuu jumalallisen suunnitelman ja meidän vapaan tahtomme mukaisesti. Riippuu ainoastaan meistä (meillä tarkoitan koko ihmiskuntaa), olemmeko valmiita tähän muutokseen ja mitä siis valitsemme.
Huom.! Me emme ole kehomme, vaan se, - olkoon minkä muotoinen tai näköinen tahansa -, on vain käyttöväline ja sopiva siihen ympäristöön ja kehitystasoon, missä olemme. Sekin on loppujen lopuksi vain energiakooste, jota geenistössämme oleva ohjelmointi on muovannut sopivaksi tämänkertaiseen elämänkokemukseen. Kuka sen alkuperäisen ohjelmoinnin on tehnyt? Ateistit vastaavat: "sattumaa". Niinköhän?
Mutta varoitukseksi kaikille, jotka olette lukeneet tännekin asti: Mitään tästä ei ole tarkoitettu uskottavaksi eikä varsinkaan totuudeksi. Jokainen etsiköön omat sopivat vastauksensa!
maailmankaikkeuden?
ole epäilystäkään,kuu & mars on vasta alkusoittoa..
pieni pakkokin siihen on,ylikansoitus.Me tulemme jumalina
taivaista laskeutumaan haluamallemme
planeetalle..laitamme mahdolliset asukit
rakentamaan meille pyhättöjä (koteja) ja
tuomaan eteemme kaiken tarvitsemamme..
We are the rulers of the universe
on kyllä muillakin eliöillä tuon linkkisi mukaan, mutta ihmisellä merkittävästi enemmän.
Käytännössä ihmiset olisi siis kesken jäänyt projekti.
Ihmisten sairaudet, käytösongelmat, tyhmyys, kehittymättömyys, itsekkyys ja itsensätuhoamisvietti ovatkin kesken jääneen epäonnistuneen koodauksen tulosta ja ihmiset ovat "laboratoriorottia", jotka on jätetty häkkiin kuolemaan joko tappamalla toisensa tai tuottamansa "saastepaskan" keskelle.
Jippii, vaikuttaa loogiselta!! : )