Kertokaa kiitos!

tietoa tarvitsev

Miten kala naisella ja vaaka miehellä menee yhdessä?

3

791

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • susanne86

      kahdesti olen kokeillut,eikä toiminut. Tosin itse olen vaaka ja mies oli kalat!

      • sivusta seurannut

        molemmat liian ailahtelevaisia ja päättämättömiä. Tarvitsevat voimakastahtoisemman merkin kumppanikseen ja suojeliakseen.


    • ulla

      Kyllä olen toista mieltä, olen ollut vaakamiehen kanssa 20 vuotta. Olen edelleen tyytyväinen liittooni. En sano etteikö ole erimielisyyksiä ja riitoja ollut. Mutta vaakamies on hyvin kärsivällinen, eikä edes suostu, että nukuis sohvalla ym. Yhdessä ollaan ja piste, on pitkät mökötyksetkin jossain vaiheessa sovittu.
      Kalat on välillä todella oikuttaita ja tuulella käyviä kuten varmaan tiedetään, aina jostain puhaltaa. Ja Jos vaaán saat kesytettyä, onneksi olkoon.
      Muista, ettei vaakamiestä saa kahlita, jos hän tietää, että sinuun voi luottaa hän on luottamisen arvoinen. Pitää päänsä, asiassa kuin asiassa, jonka on päättänyt pitkän harkinnankin jälkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      97
      1175
    2. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      85
      912
    3. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      237
      890
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      54
      744
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      75
      727
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      642
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      58
      609
    8. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      42
      582
    9. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      567
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      30
      555
    Aihe