Onko teitä? Oikeasti;=
Mua ei tartte hurmata, ei valloittaa.
Lähtisitkö treffeille ihan omana itsenäsi, vaikka ilman meikkejä? Vaikka jo tänään?
Ihan komea mut yksinäinen
Mua ei tartte hurmata, ei valloittaa.
Lähtisitkö treffeille ihan omana itsenäsi, vaikka ilman meikkejä? Vaikka jo tänään?
Ihan komea mut yksinäinen
Vastaukset 10
Vanhimmat
...laittaa poskipunaa?
Hei suomalainen mies!
Kyllä tasapainoisia naisia on olemassa. Heitä elämä vaan on joutunut kouluttamaan. Ei se ihan ilmaiseksi tule. Jos teet treffit uimahalliin, siellä ainakin on oltava ilman meikkiä. Luonnollisuus ehkä on katoava arvo tänä päivänä, mutta kyllä poikkeuksia aina löytyy. Usko elämään ja kevääseen! Ilo on mullekkin löytynyt masennuksen syvästä aallosta. Kirjoita, kerron lisää.
en tarvitse itsetuntoni pönkittämiseen merkkivaatteita , meikkejä tai mitään rooleja. olen oma itseni treiffeillä, vaikka olisi meikit naamassakin :))
mutta lähtisitkö sinä melkein viiskymppisen naisen kanssa? riittääkö sinun aitoutesi.......?
Suuret siniset silmät, joissa on mustat pitkät ripset, heleä tasainen iho eivät meikkiä kaipaa.
Sopivasti välillä vakava ja sopivasti välillä huumorintajuinen...sellainen on tämä tasapainoinen elämäänsä tyytyväinen nainen.
Ei hurmaa, mutta saattaa hurmaantua.
Hei Yksinäinen,
Onhan meitä, olemme vaan huomaamattomia missimarkkinoilla ilman maskaraa.
Ei ole ollut hurmaajaksi meikillä tai ilman ;o)
Hyvää kevättä,
Lähes luomu mutta yksinäinen
Kiitos kutsusta! ;))
Miksi ihmeessä treffeille pitäisi lähteä jonain muuna kuin omana itsenään, teeskentely ja näytteleminen paljastuvat jossain vaiheessa joka tapauksessa - sitä paitsi omana itsenään on paljon helpompi olla ja nauttia vaikka hyvästä seurasta kun ei tarvitse itsekään pingottaa :))
Kaikista ei voi eikä tarvitsekaan pitää. Jos en omana itsenäni miellyttäisi juuri sinua, jotakin toista ihan varmasti :))
Ihmissuhteet perustuvat kuitenkin aina avoimuuteen, luottamukseen ja toisen kunnioittamiseen sellaisena kuin toinen on.
Mukavia treffejä, vaikka en sinne kanssasi pääsisikään ;))
Monesti olen tuolla kaapissa nuo samat asiat kuullut=) Mikä siinä sitten mättää, kun tapaaminen on, niin kukaan ei ole sitä, mitä on kertonut... mä ihmettelen kovasti.
yksinäinen ja komeakin
Hei Yksinäinen,
En koskaan lähde sokkotreffeille edellämainitsemistasi syistä...
Tavataan kassajonossa;)Ihan luomuna, meikeillä tai ilman.
Vieläkin yksinäinen
Varmasti olet kuullut, ja tulet taatusti moneen kertaan kuulemaankin.
Monilla on silti naamiot kasvoillaan täällä virtuaalimaailmassa, sanotaan asioita, joiden tiedetään miellyttävän toista.. halutaan olla jonkun unelmien täyttymys.. Kukapa sitä aina haluaisi pettyä ja jäädä nuolemaan näppejään..
Kyllä sinä varmasti kohtaat vielä sellaisen, joka ON sitä mitä sanoo olevansa, tai SANOO olevansa sitä mitä on :) ..siihen on "pakko" uskoa :))
Romanttista kevättä sinulle! :))
En käytä meikkejä koskaan - olen siinä elämän vaiheessa että, joskus tämä liika hösytys kertakaikkiaan tympii. kaikki toki ympäriltäni ovat avioituneet ja asrttuneet, mutta itse olen itseäni nostanut kovin koettelemusten kautta ylöspäin. Tasapainostani en tiedä- mutta oma itseni olen aina. Mutta en ole koskaan ollutkaan treffeillä eli ne saattavat pelottaa minua.
eräs tyttö