Olen itse härkänainen ja kiinnostaisi tietää mitä hyvää/huonoa meistä teidän mielestänne löytyy.
Onko härkänainen vaikea kumppani?
Miehet vastatkaa
164496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
ovat täydellisiä, kun kukaan ei kommentoi :)
yhteen. Heillä molemmilla on samat tavoitteet.
tarkoitat?
Ollaan vaikeita ja totisia ! ei jakseta ainakaan "sopivien" rapujen kujeita...
...sopusuhtaista elämää naisen kannssa, joka ajattelee samoin kuin minäkin. Harva Härkää ymmärtää, mut haluan olla itsenäinen ja sikäli itsepäinen.
Olla jääräpäitä, mut sitkeitä kuitenkin kaikissa asioissa ja mistään en luovuta, mitä saanut olen. Vien asiat loppuun asti, mitä olen aloittanut. Voin olla hiljaa viikonkin jos haluan.
Ei pidä paikkaansa että kaksi härkää sopisivat saman katon alle! Kokemusta 12v:n ajalta, ja erohan siitä tuli. Sarvet kalisten, sieraimet punaisena hehkuen laitoimme sorkat vastakkain ja eri suuntiin.
noin siinä pahimmassa tapauksessa saattaa käydä. Veden merkit tasapainottaa härkiä sopivasti, ilman merkit taas on liian vastakohtaisia usein. Toiset maamerkit kyllä sopii myös. Kyllä kaksi härkääkin saattaa tulla toimeen keskenään, mutta silloin vaikuttaa kyllä muutkin, kuin vaan aurinkomerkit.
ollaan totisia ja tosiaan rapujen sanakääntelyt ja kuivat vitsit ei pure. Kertokaahan miten ravusta pääsee eroon olen kyllästynyt "mähän palvon suo" lässytykseen. Kun on rahaa ravulla niin omistaa koko maailman, mutta kun loppuu alkaa tyhmä lässytys palvomisesta ja tullaan tasottaan taloutta mun helmoihin.Olen härkänainen ja liian kiltti.
Joopa joo..olen härkä ja itse olin 10 v. naimisissa härkämiehen kanssa.Ero tuli ja nyt olen seurustellut vuoden taas härkämiehen kanssa (on samana päivänä synttärit =) )ja ollaan kuin vastarakastuneita eikä seksi voisi olla parempaa..En tiedä onko merkillä väliä, mutta ainakin tuntuu että parempi pysyä omassa merkissä. Tosin, kuka sitä ensin mukavan tyypin tavattuaan kyselee horoskooppimerkkiä..?Sattumoisin vaan kemiat kohtaa aina härkien kanssa..ja ystävänä leijona on ykkönen.Parhaimmat ystäväni ovat kaikki meinaan leijonia =)
Kun se lässytys jatkuu suhteen loputtuakin- ja paljastuu että sen takana on toivoton rahatilanne- niin alkaa epäillä kaikenlaista mennyttäkin.
että ootte vitun dominoivia ja täynnä itteenne.
Rakastava, hellä, symppis.Puolisona hyvä.
Ja ennenkaikkea hyvä sängyssä.Sexxikäs,tosi hyvä rakastaja.Liian kova työmyyrä, ei hellitä helpolla.
härkänainen taas provoilee..
siinä härkänainen kertoi mitä toivoisi että siitä ajatellaan, harmi vaan kun on niin umpikiero ettei siitä voi noin hyvää sanoa.
Uskon tosiaan, että eroa on sillä kuvaileeko härkänaista mies, joka on hänen kanssaan onnellisesti paraikaa suhteessa vai mies, joka on eronnut härkänaisesta. Kummasti ne negatiiviset puolet lisääntyvät eron jälkeen, varsinkin kun härkänainen on ollut se jättäjä.