Onnea Halme yli 16000 ääntä

Älkää marisko!
Siin on mies paikallaan eduskuntaan!
6830
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

sinun ja 15 muun samalla tavalla ajattelevan ihmisen aivokapasiteetti kun lasketaan yhteen, niin saadaan yhden keskiverto tarkkailuluokalla olevan yläasteen kaverin brains.

Äänestä

piip!

Äänestä

Hyvä Tony, onnea onnea onnea!
Tony on vaalien suurin voittaja, vaikka neljä edustajaa koko maassa sai enemmän ääniä. Taakse jäi monta vanhaa "väsynyttä" politikkoa.
Tonylle räpsähti Helsingissä toiseksi eniten ääniä. Hienoa Tony Viikinki Halme! Onnea kaikille Tonyn kannattajille kautta maan!

Äänestä

Mä olen sitä mieltä, että Wiikinki filmaa, se on oikeesti ihan fiksu ja järki jannu. Mutta näissä viikingeissä, mikkoalataloissa ja muissa julkimoissa ehdokkaissa ja eduskuntaan päässeissä mua huolettaa se, että heiltä puuttuu tietty näkemys. Eli kokemus asioiden päättämisestä vaikkapa kuntatasolla (valtuusto, hallitus, lautakunnat). Miten ne voi olla päättämässä miljardien eurojen suuruusluokkaa olevista ja tavallisia kansalaisia koskevista asioista, kun ne eivät ole olleet tekemässä sitä edes kuntatasolla. Ei se oikein riitä jos on ziljoona kertaa hokenut radiossa tai telkkarissa "voemahoton" tai mainostanut makkaraa. Tai päättänyt, minkä omasta mielestä mukavan laulun luikauttaa levylle. Karpelaskasta sen verran, että siitähän on tehty perheministeriä jo pari vuotta! Vaikka kepsu istu siihen aikaan tukevasti oppositiosuossa (jonne se kuuluukin!) No way, ratista ryypännyt ei mun tulevan kersan lapsilisän määrästä pääse päsmäämään enempää kuin kansanedustaja voi päättää.

Äänestä

Mun mielipide on se että Halme on yhtä hyvä eduskunnassa kuin kuka tahansa muukin julkkis (Alatalo jne..).. Jollei vähän parempikin.. Mies uskaltaa ottaa kantaa asioihin ja yrittää vaikuttaa.. Ainut negatiivinen puoli on se että Halme on rasisti.. Onnea vaan Halmeelle!

Äänestä
  • Ei halme oo rasisti,hän on ISÄNMAALLINEN!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä kirjoitti:

Älkää marisko!
Siin on mies paikallaan eduskuntaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu