80-luvun biisejä

Haluttaisiin häihin hieman erilaisempia häämarsseja ja -"valsseja" kuin näitä perinteisiä. Saisivat olla vähän rock-tyylisiä. Olisiko teillä mitään ideoita sopivaan musiikkiin? Esimerkiksi 80-luvun biisit sopisivat hyvin :)
4323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainakin tulee olemaan meidän häittemme tunnuspiisi.

Äänestä

Kaikilta näiltä löytyy ihania slovareita:

Sami Saari,Aki Sirkesalo, Maarit Hurmerinta,Anna Erikson,Liisa Akimof,Kaija Koo

70-80 luvun klassikoitahan on "Ajetaan me tandemilla" tai "Heitin kaiken vuoksi naisen,tiedän kyllä minkalaisen..." tai "Sata salamaa iskee tulta"

J. Karjalaisella "Hän" tai "Ihana ilta"

Samuli Edelman" Sut luokseni tuo tää ihana ilta"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rok_ kirjoitti:

Haluttaisiin häihin hieman erilaisempia häämarsseja ja -"valsseja" kuin näitä perinteisiä. Saisivat olla vähän rock-tyylisiä. Olisiko teillä mitään ideoita sopivaan musiikkiin? Esimerkiksi 80-luvun biisit sopisivat hyvin :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu