USB-Digi, millainen antenni?

Ostin tietokoneeseeni usb-digisovittimen, ja mukanahan tuli pienenpieni antenni.
Mitään ei tietenkään näy, joten olisiko jonkinlainen isompi pöytä-antenni ratkaisu?
Katto-antenni ei ole mahdollinen....
4399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

litteitä ja muunkinmuotoisia pöytäantenneja, taisivat olla vielä vahvistimella.
Käy myymälässä, mutta älä myy - käytävässä.

Äänestä
  • nuilla tv lupa tarkastajilla mitä laitteita että näkeeks ne jos sul on tommonen usb digi aattelin ostaa semmosen mutten tiiä onko järkee ku ei viittis maksaa parista tunnista mökillä millo tulee sitä käytettyä kertokaa ihmeessä jos tiiätte asiasta jotain kiitos jo etukäteen t:erkki

    Äänestä

  • mutta mitenkähän on onko kirjoitti:

    nuilla tv lupa tarkastajilla mitä laitteita että näkeeks ne jos sul on tommonen usb digi aattelin ostaa semmosen mutten tiiä onko järkee ku ei viittis maksaa parista tunnista mökillä millo tulee sitä käytettyä kertokaa ihmeessä jos tiiätte asiasta jotain kiitos jo etukäteen t:erkki

    että tuskin sitä huomaa.Näin ainakin jossakin päin nettiä luki. Itse ainakaan en maksa tulevaisuudessa, katshomme toimiiko. Kyllä sekin porsaanreikä varmaan joskus korjataan...:P

    Äänestä

ite ostin honkkarista sellaisen alle 20 egee maksavan sisäantennin ja kaikki näkyy joskin hiukan pätkii välillä kun asuntoni on sellainen bunkkeri ettei varmaa kalliillakaan sisäantennilla paremmin näkyisi. jos singnaali tulee sulle edes kohtuu voimakkaana sisäantennilla saat kyllä kaiken näkymään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jani 2000 kirjoitti:

Ostin tietokoneeseeni usb-digisovittimen, ja mukanahan tuli pienenpieni antenni.
Mitään ei tietenkään näy, joten olisiko jonkinlainen isompi pöytä-antenni ratkaisu?
Katto-antenni ei ole mahdollinen....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu