Veetillä karvoitus pois

alapäästä. Suositeltua?

Nyt kun masu on sen verran kookas on tämä karvojen siistiminen osoittautunut varsin hankalaksi. Aikaisemmin olen poistanut niitä satunnaisesti myös Veet ihokarvojenpoistovoiteella. Onko siitä mitään haittaa raskaana oleville? Ei ole enää ohjetta jäljellä..

2

502

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oona

      Olen tottunut käyttämään Veetin (voide/vaahto) tuotteita juuri sinne häpyhuulien alueen karvoihin. Kokemusta useita vuosia, myös molempien odotusten aikana.
      Varottava aineen joutumista herkäille limakalvoille. Suurikokoiset sisähäpyhuuletkaan ei ole asiaa haitannut asiaan tottuneena.

    • Ei siinä tuubissa lue ettei sais käyttää raskaana ollessa. Tarkistin just!
      Mä oon tuskaillu höylän kanssa kun en oikeen enää näe alas kun toi maha on tiellä, toi veet on ihan kuningasidea,ihme ettei tullut aikaisemmin mieleenkään :) kiitti sulle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      538
      4518
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      3641
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      284
      2322
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      476
      2189
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      88
      1535
    6. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      108
      1401
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1393
    8. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      64
      1311
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      65
      1244
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      84
      1154
    Aihe