200 000 rikki, poks poks!!

jaahas, asuntolainaa enää 200 000 jäljellä. Lämpimän talven ansiosta talon lämmityskulutkin jäi viime vuodelta alle 3000 euroon. Meninkin tästä hieman sekaisin ja otin 40 000 lisää lainaa, nyt autoon eli uusi pajero diisseli tilattuna. On muuten mahtava auto.
2706
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

nimittäin eihän sinulla omaa rahaa 1000-2000€ enempää ollut joten koska pajerot on lähtien 64.300€ olisi sinulla pitänyt olla 24.300 omaa rahaa....joten paljastit suorastaan alkeellisesti tyhmyytesi ja jutun totuuden mukaisuuden.....

BUSTED!

Äänestä

Kun tuollaisia nettiin kirjoitat,
mene nopeasti ottamaan laaja sairausvakuutus itsellesi,

ei taida olla sinulla riskinsietokykyä,
joten sydänoireet tulevat aikanaan.

Tämä on ihan asialliseksi tarkoitettu neuvo

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olmenstein kirjoitti:

jaahas, asuntolainaa enää 200 000 jäljellä. Lämpimän talven ansiosta talon lämmityskulutkin jäi viime vuodelta alle 3000 euroon. Meninkin tästä hieman sekaisin ja otin 40 000 lisää lainaa, nyt autoon eli uusi pajero diisseli tilattuna. On muuten mahtava auto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu