Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Liian läski?

Kuinka suhtaudutte siihen että kumppani, mies tai nainen, on lihava? Viekö se kaikki halunne, vai himottaako silti? Voiko läski olla seksikäs?
152384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Läski ei voi olla eikä tulla kumppanikseni.

t. m41 v.

Äänestä

nainen muuten kaunis,mutta liika ihra(uumasta pitää voida ottaa kummallan kädellä kiinni niin että keskisormet yltää koskee toisiaan) sai aikaan ainoan kerran kun ei seissyt. En läskejä enää kattelekaan

Äänestä

Seksi on parasta pyöreän kanssa. Kiinteä läski on kaunista ja erityisesti tuntuu hyvältä. Ihanteen rajana on kuitenkin ehkä painoindeksin normaalipainon yläraja tai korkeintaan vähän lisää, tosi reilusti lihavat ei kiinnosta.

Pyöreät naiset osaavat nauttia seksistä ja seksikkyys on aika pitkälle aivoista kiinni.

Äänestä
  • Mitä on kiinteä läski? Tarkoitatko sitä, että joillakin rasvavarastot ovat ryhdikkäämmän näköiset johtuen hyvästä lihaksistosta? Läskihän ei voi olla kiinteää.

    Äänestä

  • .............. kirjoitti:

    Mitä on kiinteä läski? Tarkoitatko sitä, että joillakin rasvavarastot ovat ryhdikkäämmän näköiset johtuen hyvästä lihaksistosta? Läskihän ei voi olla kiinteää.

    ...tuo nyt on kyllä puppua ettei läskissä ole eroa. Tai voihan se olla ettei laskissä ole, mutta nahka on sitten kiinteempi:) Ainakin maailmalla tapaa naisissa semmoista kiinteätä rasvaa, ja olen päässyt jopa kokeilemaan. Ei hylly. Vähän kuten afrikkalaisten naisten ampiaspylly, rasvaa sekin on mutta kiinteä kuin mikä.

    Ja rasvaahan rinnatkin on, toisilla isotkin pongahtaa ylöspäin kun rintsikat riisuu, toisilla taas napa peittyy. Eikä ole iästä kiinni.

    Kiinteällä tarkoitan joka tapauksessa sitä että makkarat ei haittaa, pyöreähän on kaunista, mutta jos kaikki roikkuu, niin ei se kaunista ole. Eikä hirvittävän selluliittipaukuraiset reidet:)

    Mutta sängyssä, pulskempi on parempi kuin riuku, sen sanon.

    Äänestä

Kyl se alkaa ahdistaa ku tietty piste on ylitetty :( En ikinä alkais seukkaa sellasen kaa jonka ulkonäöst en pidä. Ja jos nainen seurustelun aikana alkaa KOVASTI lihoamaan niin kyl siitä jossain vaihees pitää sanoo jos hän ei ite asiaa tajuu. Kyl se vaan niin on et jokaisen velvollisuus on huolehtia ettei muutu yökötykseks...

Äänestä

Ei vie haluja, ja kyllä voi läskikin olla sexy. Enemmän on vaikeuksia saada seisoon jonku anorektikon kans

Äänestä
  • Todella järkevä vastaus!

    Miksi ihmisistä on tullut niin helvetin pinnallisia. Naisessa ei pienet ja vähän suuremmatkaan ns. läskit haittaa. Enempi kavahdan luuviuluja.

    Äänestä

Inhottaa ajatuskin kun joku lyllerö( esim 70 kg ja yli,on naisella todella lihavaa jo..)riisuutuu nakuksi. Ei varmasti seiso.

Aika fetissikaveri(tai sitten joku 60 w rekkamies joka ei muuta saa,jos saa sitä läskikasaakaan) saa olla jos hyllyvät ihrat kiihottaa,nuori ja kiinteä urheilijakroppa on ihanneseksikäs.

Valitettavasti sen verran pitää naisen pitää itsestään huolta että ei ole läskikasa,jos minun naisekseni haluaa.

Äänestä
  • Hehee... Moni 180 cm pitkä misskin on 70 kiloinen.

    Menehän poika koulun penkille ja vedä tumppuun vaikka vessassa ja nuuhki äitin pikkareita.

    Äänestä

  • Ja kukahan tollasen idiootin naiseksi haluaisi?!?

    Äänestä

- kroppaakin minkä kanssa nujuta . .
Ja pyöreät naiset ovat tosi innokkaita sekstaa

Äänestä

kait lihavakin voi olla seksikäs,sehän vaan lisää himoa kun on mistä ottaa kiinni,tietysti joku raja täytyy olla

Äänestä

Itse olen normaalin kokoinen, tiukkalihainen, lyhyt nainen. En voi edes harkita seksiä miehen kanssa, joka on lihaksikas (pelkästään) "adonis". Jotta minä nautin seksistä, haluan tuntea päälläni painavan miehen ja allani miehen, jonka yllä ei voi kunnolla hajareisin ratsastaa kun jalat ei yllä patjaan vaan homma pitää hoitaa kyykystä käsin. Luikut miehet lihaksineen eivät saa minulta katseita, lihaskimput lihaksineen eivät saa minulta katseita. Minun katseeni saavat miehet, joilla on muutakin ympärillä kuin vain nahkaa, luuta ja lihaksia. Raja tietenkin tässäkin, 150kg alkaa olla jo aivan likaa, enkä niitäkään miehiä katso. Onneksi "normaaleja" (kuka sen määrittää?) miehiä on paljon! Nam nam!! Ja kyllä minusta on mielyttävämpi katsoa miehekästä vartaloa kuin pojanrimpuloita. Kunnon kokoiset(vartaloltaan) miehet saavat minulta seksiä helposti. ;)

Äänestä

Runsasmuotoinen nainen miellyttävin puuhakaveri. Ei tule pelkoa että hajoaa kuin jos olisi hoikan kanssa. Itse olen nallemainen 120kg uros joten "vastakappale" pitää olla riskimpää tekoa... Runsaammilla naisilla rintavarustuskin on yleensä muhkeampaa ja mehevämpää.

Parasta isoissa tytöissä on asenne - ei olla luurankomaisia peiliin tuijottajia omakuvaneuroosilla. Antavat itsestään kaiken kiihkolla. Eli ääni isoille naisille :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


galluppia kirjoitti:

Kuinka suhtaudutte siihen että kumppani, mies tai nainen, on lihava? Viekö se kaikki halunne, vai himottaako silti? Voiko läski olla seksikäs?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu