lehtikalat

Ostin tänään 4 lehtikalaa ja kotona huomasin että 3 puuttuu toinen pidempi evä.Palautanko kalat kauppaan vai haittaako se kalojen elämää?
1112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarkkaile kalasi käytöstä.Jos se makaa yleensä akvaarion pohjalla tai näyttää muuten kituliaalta,niin palauta se.Mutta jos se näyttää terveeltä ja eloisalta niin voit pitää sen.Mutta muista että tälläiset "vialliset yksilöt" sairastuvat helposti vaikka ne nyt näyttäisivät terveiltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä teen? kirjoitti:

Ostin tänään 4 lehtikalaa ja kotona huomasin että 3 puuttuu toinen pidempi evä.Palautanko kalat kauppaan vai haittaako se kalojen elämää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu