Minulla on aataminomenan yläpuolella vasemmalla puolella patti, ehkä noin sentin pituinen. Ei ole kipeä. Se tuntuu aika kovalta mutta liikkuu kun sitä painaa. Imusolmukkeita itselläni on tuntunut koko ikäni ajan nivusissa ja kaulassa. En ole niihin kiinnittänyt huomiota. Kysyin vanhemmiltani ja sanoivat että vaikuttaisi imusolmukkeelta eikä siitä ole sen enempää puhuttu. Ajattelin vain, että kuuluuko imusolmukkeiden olla "irrallisia" kun tuntuu että tuo ei ole kiinni missään. Patin huomasin viime maanantaina. Joku asiasta tietävä voisi sanoa mielipiteensä. Kiitos etukäteen!
Aataminomenan yläpuolella patti
3
4667
Vastaukset
- pattikaula
minulla kaula täynnä pieniä sentin kokoisia patteja, jotka ovat kovia ja muljuvia. ne ovat imusolmukkeita. olen 24-v ja joskus aikoinaan olin niistä todella huolestunut, mutta siinä ne ovat olleet vuosikausia ja kerran on ultrattukin ja normaaleja olivat :) mutta jos sinua huolestuttaa niin voithan käydä näyttämässä sitä lääkärille. imusolmukkeiiden kuuluukin olla tällaisia muljuvia ja irrallisia.
- ystäväni
Ystäväni rairastui akuuttiin leukemiaan viikko sitten. mene nyt heti näyttämään pattiasi ja otatuta verikokeet välittömästi. Tsemppiä!!!!
Tästä edespäim kysyt vain lääkäreiltä, etkä näiltä palstoilta. - Anonyymi
Kystalta kuulostaa, käy näyttämässä lääkärille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011581
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581001Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61886
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10760Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t266756Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä339704Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74696Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk59686