Hei olikohan tässä sähkärissä piilotettuna vakooja? Joku aiemmin pyysi lähettämään kirjeen koodin tänne ja tässä olisi! Poistin tietysti henk.koht. jutut siitä pois! Tässäpä tämä jos joku osaisi sanoa ja mitä voisi sitten enää tehdä!?
Viestien lukeminen
Kansiot » Saapuneet »(...)
Lähettäjä:
(...)>
« Lisää osoitekirjaan »
Vastaanottaja:
(...)
Kopio:
Aihe:
(...)
Lähetetty:
Mon, ? Mar 2003 ? 0200
(...)???
???
???
???
Viestien lukeminen
Kansiot » Saapuneet »(...)
Lähettäjä:
(...)>
« Lisää osoitekirjaan »
Vastaanottaja:
(...)
Kopio:
Aihe:
(...)
Lähetetty:
Mon, ? Mar 2003 ? 0200
(...)???
???
???
???
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sähköpostissa esim.Outlook Expressissä Ei voi olla vakoojia.
Mutta tokihan koneellasi voi olla Vakooja eli spyrware-ohjelma tai jopa virus joka lähettelee nimisäsi sähköpostia kaikille niille kenen e-mail osoitteet on sähköpostiluettelossasi.
Siispä varmista ettei koneellasi ole Viruksia tai vakoojia eli spyreware ohjelmia.
Katos, kyllä ymmärrän, että niitä keksejä on ja tulee kun surffailee! On adawere ja siivoilen välillä on zoneAlarm ja virusohjelma!
Tämä kirje oli poikkeus, se oli tehty html kielelläkö? Vähän persoonallisempi, ei tavallisen sähkärin tapaan ja siitä tuumailemaan aloin josko siihen oli piilotettu jokin juttu jolla pääsee tutkimaan tietokonettani. Oli liitekin! Tuolla alempana kyselin samasta asiasta aiemmin ja joku pyysi lähettämään kirjeen tänne ja nyt lähetin sen, koodikielellä kuin olikin, vain poistin yksityisjutut!
JavaScriptiä näyttäskö olevan sitten, kun en ymmärrä! Toki voihan tämä olla vainoharhaa! Mutta mahdollistahan sellainenkin on nörteille, että pääsevät koneille!