tietääkö

tietääkö joku fiksumpi mikä mahtaa 40-sarjan volvoani vaivata,kun suorallakin tiellä ratti "vemppaa" puolelta toiselle aivan selkeesti..???
3182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ootko ajanu paljon? Ootko millon huoltanut/vaihtanut ohjauskomponentteja?
Jos auto "ehtii" tietä, on yleensä raidetangon päissä väljyyttä, ja ne pitää vaihtaa. (Pallonivelet kuluneet) Kannattaa tarkistuttaa.
Oon tainnu joskus kuulla että 40-sarjalaisissa on just noissa ohjausjärjestelmissä jotai tuollasia vikoja ollu.

Äänestä

...

Äänestä

ei minulla vetele minnekään, kulkee kuin juna. Käy
ohjaus ja pyöräkulmien tarkastuksessa ja säädätä ne tehtaan arvoihin, pitää olla nelipyöräsuuntauslaitteet että tulee kunnon työ, loppuu vetelyt kerrasta. Onko alla oikeat renkaat? Leveät matalaprofiiliset ovat pahasta meidän teillä. Oikea rengaskoko on 14/185/65

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-40 kirjoitti:

tietääkö joku fiksumpi mikä mahtaa 40-sarjan volvoani vaivata,kun suorallakin tiellä ratti "vemppaa" puolelta toiselle aivan selkeesti..???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu