Padasjoki

Ihmetyttää

Luin padasjoen sanomaa ja ihmettelin miksi kunta myy puoli-ilmaiseksi tontteja kullasvuori-Mainiemi alueelta. Ensimmäinen on 2.571 neliömetriä ja hinta 6000€. Toinen on 1675 neliömetriä hinta 4000€.Nämä on hyvällä paikalla Päijänteen rannalla,tiedän hyvin että moni maksaisi paljon enemmän näistä tonteista,tähän olisi minun mielestäni laittaa 1 eteen,silloin olisi kohtuuhinta. Vielä on ihmisillä aikaa valittaa ainakin 2 tai 3 viikkoa. Kertokaa mielipiteenne tästä asiasta.

7

3595

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pakoon

      Tämä osoittaa sen et padasjoki on kuollut kunta. Muutetaan kaikki Asikkalaan, joka on 20 min lahdesta. Pjoki sulkee kaikki koulunsakkin, ei ole kuin eläkeläisiä. Pakoon Padasjoelta, mä ainakin!

    • Äkkiä pois

      Tiedän ostajat he ovat sikalan omistajat. Suhteet ovat pelanneet jälleen kerran,ilman muuta jos lähetään myymään otetaan kunnon hinta silloin kunta saisi rahaa. Sillä rahalla minäkin olisin ostanut se on tosi hyvä paikka. Tämä on tosi törkeätä, rikkaille annetaan lisää mammonaa,mikä tässäkin on takana taas. Kylpylää tänne ei tule koskaan se olisi tullut ajat sitten.Hämeenlinnassa on jo ja Jämsään on tulossa selvä järkikin sanoo sen

    • Iso-sika-eli-karju

      Nyt sikalan omistaja myy halvalla ostamaansa tonttia taloineen päivineen.

    • 1._2._ja_3._kerta

      Olisi hyvä myydä koko kunta venäläisille. Järjestää huutokauppa. Lähtöhinta 1 euroa.

    • Leivisk

      Uuden matalaenergiaomakotitalon hinta tontteineen päivineen pitäisi olla alle 50k et on toivoakaan kaupaksi menosta Pjoella. Kuka sinne ny oikeesti haluu.

    • deripaska

      Venäläiset ovat tehneet tarjouksen Padasjoesta.

    • lopunajanmeinikiä

      Onko toi nyt halpaa muka? Tai puoli-ilmaista? Näissä muuttotappiokunnissa on tontit halpoja. Ostin itsekin 1€ 7ha alueen ilman mitään tutun kauppoja ja on hyvää rakennusmaata, vaikka marketin tai tehtaan rakentaisi, ongelma vaan, että kenelle myydään marketissa tai mistä työntekijät tehtaaseen ja mitä tehdään tehtaassa. No, tällä tontilla nyt pärjää, mutta jos kalliimmalla ostaa, niin ei pärjää. Asunnotkin on kuin mustanpekan kortteja, että kenelle jää käsiin. Talot on ihan ilmaisia, alle 10000€ saa jo hyvän ok-talon. Rivareita myydään 6000€ - 10000€, eikä mene vallan vauhdikkaasti kaupaksi. Kokonainen rivitalo pakkohuutokaupassa korkein tarjous 1800€!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      216
      6032
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      49
      2705
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2262
    4. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      41
      2102
    5. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1779
    6. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      82
      1414
    7. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      162
      1397
    8. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1321
    9. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      35
      1281
    10. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      109
      1007
    Aihe