Tässä on nyt jokusen vuoden nurkissa pyörinyt 2 kpl ProAudion 12" subbareita, takana merkinnät 300 watt max, 4-8 ohm, muuta tietoa ei ole.
Kertokaahan kokeneemmat että olisiko näistä mihinkään kotiteatterikäytössä ja minkälaiset kotelot näille kannattaisi rakentaa?
Kertokaahan kokeneemmat että olisiko näistä mihinkään kotiteatterikäytössä ja minkälaiset kotelot näille kannattaisi rakentaa?
Vastaukset 3
Vanhimmat
ovat.
Onko tosiaan niin onnettomat mökäpumput ettei olisi edes vaivan arvoista rakentaa niille mitään koteloa kun materiaalitkin löytyisi pajalta?
Nurkista tosin löytyy myös yksi MGR:n F-series 1810w 10" subi mutta onko sekään sitten juuri sen parempi?
Eli siis kumpi olisi parempi vaihoehto väliaikaiseksi kotiteatterisubbariksi, noi kaksi ProAudion 12" vai yksi MGR 10"?
Jos sulla on erillinen vahvistin jo valmiina ja kotiteatterivahvistimessa ohjattu linjatasoinen sub out-lähtö, niin pane ne vaikka 100 litran suljettuun koteloon ja ala kuunnella.
Refleksikoteloa ei kannata rakentaa, jos ei osaa ! Ei kannata täältä kysellä moisen simppelin homman takia !