Eikö pelota?

Tämä on teille, Raamatun väärentäjät.

Ilm.22:19
Jos joku, ottaa pois jotakin tämän ennustusten kirjan sanoista, ottaa Jumala pois hänen osallisuutensa, elämän puuhun ja pyhään kaupunkiin, joista tässä kirjassa on kerrottu.
2207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

.. meille kaikille. Pitäisi olla aralla ja harkitsevalla mielellä.

Tälläkin keskustelupalstalla pitäisi meidän itsekunkin muistaa, että jokaisesta turhasta sanasta meidän pitää tili tekemän vielä kerran.

Meitä kehotetaan kilpailemaan toistemme kunnioituksessa ! Tämäkin Raamatun opetus on välillä kovin kaukana meistä !

Äänestä

vois olla, että sen raamatun lukee itselle kuin muille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Devout kirjoitti:

Tämä on teille, Raamatun väärentäjät.

Ilm.22:19
Jos joku, ottaa pois jotakin tämän ennustusten kirjan sanoista, ottaa Jumala pois hänen osallisuutensa, elämän puuhun ja pyhään kaupunkiin, joista tässä kirjassa on kerrottu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu