haluttomuus pahempi vanhemmilla pariskunnilla

onko näin

Olen nyt pulvälissä viittäkymmentä oleva naisihminen. Olen huomannut että meillä on pitkiä haluttomia kausia. Nuorempana mies torjui useasti mun lähentelyt. ja kolmikymppisinä oli tosi pitkiä taukoja. Mutta ei se vaivannut samalla tavalla. Nyt vanhempana kun on heikompi itsetunto muutenkin, niin sen laitta heti sen piikkiin että o rupsahtanut eikä kelpaa toiselle. Nuorempana sitä vain kohautti ja soitti kavereilleen. Tai lähti istumaan iltaa kaveriporukan kanssa. Nyt vain satuttaa ja tulee harmitus. Ja kun tietää ettei nää ilot enää kauan kestä.

3

982

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puoliso

      lääkäriin, hänen testoteroni tuotanto on hiipuhut, vaiva on helppo hoitaa ja taas haluttaa...

    • .....

      kai se on normaalia ku ikää tulee niin ei sitä enää silleen kiinnosta olla ja jaksakaan.mun mies on 44 ja ite 39.niin kyllä olen huomannu jo meilläkin miten ei seksi enää maista ku ennen.saattaa mennä viikkokin ihan kevyesti ettei tapahu mitään ei haluta niin ei haluta ja se on onneks molemminpuolista ettei meillä toinen vaan ole se jota ei kiinnosta.

      • Essiliini

        Teillä ei haluta joka viikko. Meillä mies on "antanut" viimeksi kesäkuun alussa ja sitä edellisen kerran marraskuussa. Tästä ei kyllä enää paljon huumoria revitä vai mitä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1570
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      103
      782
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      598
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe