haluttomuus pahempi vanhemmilla pariskunnilla

onko näin

Olen nyt pulvälissä viittäkymmentä oleva naisihminen. Olen huomannut että meillä on pitkiä haluttomia kausia. Nuorempana mies torjui useasti mun lähentelyt. ja kolmikymppisinä oli tosi pitkiä taukoja. Mutta ei se vaivannut samalla tavalla. Nyt vanhempana kun on heikompi itsetunto muutenkin, niin sen laitta heti sen piikkiin että o rupsahtanut eikä kelpaa toiselle. Nuorempana sitä vain kohautti ja soitti kavereilleen. Tai lähti istumaan iltaa kaveriporukan kanssa. Nyt vain satuttaa ja tulee harmitus. Ja kun tietää ettei nää ilot enää kauan kestä.

3

982

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puoliso

      lääkäriin, hänen testoteroni tuotanto on hiipuhut, vaiva on helppo hoitaa ja taas haluttaa...

    • .....

      kai se on normaalia ku ikää tulee niin ei sitä enää silleen kiinnosta olla ja jaksakaan.mun mies on 44 ja ite 39.niin kyllä olen huomannu jo meilläkin miten ei seksi enää maista ku ennen.saattaa mennä viikkokin ihan kevyesti ettei tapahu mitään ei haluta niin ei haluta ja se on onneks molemminpuolista ettei meillä toinen vaan ole se jota ei kiinnosta.

      • Essiliini

        Teillä ei haluta joka viikko. Meillä mies on "antanut" viimeksi kesäkuun alussa ja sitä edellisen kerran marraskuussa. Tästä ei kyllä enää paljon huumoria revitä vai mitä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      861
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      90
      818
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      696
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      2
      664
    5. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      1
      564
    6. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      541
    7. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      533
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      184
      529
    9. Meinasin tukehtua juomaan :D

      ihan jäätävä maha sulla 🤣🤣🤣 m-n ihmekö kun oot sinkku
      Ikävä
      60
      513
    10. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      24
      496
    Aihe