haluttomuus pahempi vanhemmilla pariskunnilla

onko näin

Olen nyt pulvälissä viittäkymmentä oleva naisihminen. Olen huomannut että meillä on pitkiä haluttomia kausia. Nuorempana mies torjui useasti mun lähentelyt. ja kolmikymppisinä oli tosi pitkiä taukoja. Mutta ei se vaivannut samalla tavalla. Nyt vanhempana kun on heikompi itsetunto muutenkin, niin sen laitta heti sen piikkiin että o rupsahtanut eikä kelpaa toiselle. Nuorempana sitä vain kohautti ja soitti kavereilleen. Tai lähti istumaan iltaa kaveriporukan kanssa. Nyt vain satuttaa ja tulee harmitus. Ja kun tietää ettei nää ilot enää kauan kestä.

3

981

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puoliso

      lääkäriin, hänen testoteroni tuotanto on hiipuhut, vaiva on helppo hoitaa ja taas haluttaa...

    • .....

      kai se on normaalia ku ikää tulee niin ei sitä enää silleen kiinnosta olla ja jaksakaan.mun mies on 44 ja ite 39.niin kyllä olen huomannu jo meilläkin miten ei seksi enää maista ku ennen.saattaa mennä viikkokin ihan kevyesti ettei tapahu mitään ei haluta niin ei haluta ja se on onneks molemminpuolista ettei meillä toinen vaan ole se jota ei kiinnosta.

      • Essiliini

        Teillä ei haluta joka viikko. Meillä mies on "antanut" viimeksi kesäkuun alussa ja sitä edellisen kerran marraskuussa. Tästä ei kyllä enää paljon huumoria revitä vai mitä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      126
      1780
    2. 109
      1279
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1110
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1009
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      55
      940
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      130
      930
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      242
      912
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      76
      786
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      779
    10. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      749
    Aihe