SaPKo on ylivoimainen. Ensi kaudella voitetaan mestis ja pätkitään jukurtteja ja håkaneita nekkuun.
Kaikki hallille lauantaina kiittämään joukkuetta.
Hyvä SaPKo!
9
990
Vastaukset
- Nauraja.
Vuonna 2003 kirjoitit luottavasi palstalla seuraavaan toimintasuunnitelmaan:
1)Muiden feikkaaminen
2)Ylläpidolle itkeminen
3)Äiti
4)Tummeli
Vieläkö toimit sen mukaan?Sinun toimintasuunnitelmasi 4 kohtaa viime vuonna 35-vuotiaana oli:
1. Opettele a-kirjain
2. Opettele b-kirjain
3. Opettele c-kirjain
4. Opettele d-kirjain
Lisäkohta 5. Muodosta opituista kirjaimista järkevä sana(Vihje:dbac)- Me kaikki muut!
SavoRULES kirjoitti:
Sinun toimintasuunnitelmasi 4 kohtaa viime vuonna 35-vuotiaana oli:
1. Opettele a-kirjain
2. Opettele b-kirjain
3. Opettele c-kirjain
4. Opettele d-kirjain
Lisäkohta 5. Muodosta opituista kirjaimista järkevä sana(Vihje:dbac)Sinä olet viimeinen, joka voi toisia haukkua pelleksi! Itse olet typerin tyyppi minkä olen/olemme näillä palstoilla tavanneet. Miksi olet noin katkera? Aloitat haukkumisen heti kun joku aloittaa keskustelun oli aihe mikä tahansa. Tuollaisia todella kutsutaan luusereiksi. Äläkä itke aina, olisit joskus mies. Mutta se on varmaan turha toive laiseltasi räkänokalta. Vedä itsesi WC:stä alas pelkuri!
Me kaikki muut! kirjoitti:
Sinä olet viimeinen, joka voi toisia haukkua pelleksi! Itse olet typerin tyyppi minkä olen/olemme näillä palstoilla tavanneet. Miksi olet noin katkera? Aloitat haukkumisen heti kun joku aloittaa keskustelun oli aihe mikä tahansa. Tuollaisia todella kutsutaan luusereiksi. Äläkä itke aina, olisit joskus mies. Mutta se on varmaan turha toive laiseltasi räkänokalta. Vedä itsesi WC:stä alas pelkuri!
Sinulta tulee aina samanlainen viesti.
Äitisi sen kirjoitti sinulle vessapaperille sitä varten jos joskus isot pojat kiusaa niin voit suojautua. Äitisikin tiesi että olet vasurin poju ja räkänokka, häpesi silmänsä turvonneiksi sinun vuoksi.- The Winner!!!!!!!!!!!!
SavoRULES kirjoitti:
Sinulta tulee aina samanlainen viesti.
Äitisi sen kirjoitti sinulle vessapaperille sitä varten jos joskus isot pojat kiusaa niin voit suojautua. Äitisikin tiesi että olet vasurin poju ja räkänokka, häpesi silmänsä turvonneiksi sinun vuoksi.Olet pellejen pelle. Ihan haista paska jätkä! Ehe e...ottaako ruikkua pattiin...höh höh höh!
- vielä!
Eiköhän kiittämisen sijaan katsota nyt tuo huominen peli ensin. Jos nimittäin Forssa sen vie, niin tuskin se sitten kotonaan enää kahtakertaa häviää ja sitten on taas kerrasta poikki.
SaPKo kostaa forssalsiten possuilut eiliseltä ja latoo "vihreitä miehiä" kuonoon maalein 6-3
Ensi kaudella SaPKo onkin sitten runkosarjassa neljäs mutta pleijareissa hoittaa homman kotiin ja pelaamme liigakarsintaa Ässiä vastaan.
- BeerHof
Olin onneksi väärässä kun aikaisemmin kirjoitin, että pahalta näyttää, niinkuin silloin näyttikin, mutta nyt näyttää todella hyvältä.
Nyt eikun SaPKon kaverit huomenna pää kylmänä peliin. Ei mitään Saipamaisia kosto aikeita. Paras kosto on kun FPS saan jatkaa vielä kauttaan.Siellä se FPS possuilee itseään Suomisarjaan. Tervemenoa!
Titaanit Kotkasta tulee sarjakumppaniksi ensi kaudelle meille. Hyvä!
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4674034Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181692- 1161526
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891474Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991408Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n601375- 521316
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi981229- 441079
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa341078