menkkojen myöhässä?

pitääkö kuukautitsen olla myöhässä jotta voi tehdä testin. menkkojen pitäisi alkaa nyt viikonloppuna mutten millään malttaisi odottaa että alkavatko e vai ei. ei kylläolemitään kipuja vielä havaittavissa.
1335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä se vauvan alku sielä pysyy ilman testejäki jos sellanen on ja on tarkoitettu pysymään. :)

Ei kai se nyt muutamien päivien päälle ole?! Keksit jotain mukavaa tekemistä, niin ei oo liian pitkä aika odottaa. Lähe vaikka käymään jossain päivän tai pari.

Jos raskaana oot, niin paremmat mahdollisuudet plussaukseen on vähän myöhemmin kuin just tai ennen kuin menkkojen pitäis alkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokeilua kirjoitti:

pitääkö kuukautitsen olla myöhässä jotta voi tehdä testin. menkkojen pitäisi alkaa nyt viikonloppuna mutten millään malttaisi odottaa että alkavatko e vai ei. ei kylläolemitään kipuja vielä havaittavissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu