Olen profiloinut Lääkäri2

HuuHaata

Alusta tähän asti.
Hän on kyllä edistynyt, kiitos valtavan tietomäärän jota hänelle täältä tarjotaan.

Hän kopioi sujuvasti otettaita eri julkaisuista ja mukauttaa niitä sopivasti "ammattimaisuuden" leiman alle.

Kuitenkin hänen omat kannanottonsa osoittavat ymmärtämättömyyttä aiheeseen: homesairaudet.

Hän on sujuvasti luovinut monesta pälkähästä, mutta jää kiinni oman henkilökohtaisen tiedon puutteen vuoksi.

Dominoiva täällä ?! ja ehkä aikaisemmin kotona toisinpäin, joku dominoi häntä (äiti?), siis kuitenkin tällä hetkellä asustelee yksin.

Hän haluaa kuulua johonkin joukkoon ja on ottanut meidän keskuudestamme tuon roolin.

4

502

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HuuHaata

      vaan ei päässyt tai ehkä pääsi, mutta alkoholisoitu tai teki niin raskaan virheen että lupa meni.

      Nyt ei vaan pääse lääkärileikeistään ja roolistaan eroon.

      • kerrakseen:

        Pääsi lääkikseen tai sitten ei päässyt tai valmistui ehkä lääkäriksikin mutta menetti lupansa. Tällä tavalla kun profiloidaan, niin saadaan ihan mistä tahansa ihan mitä tahansa. Miksi tuo lääkäri 2 on sinulle niin tärkeä? Paljon vähemmän hänestä objektiivisesti on haittaa homesairaiden asialle kuin sinne tänne suureen ääneen julistavista putkinäköisistä pakkomielteisistä vainoharhaisista alveoliittiuskovaisista.


      • on aina huono
        kerrakseen: kirjoitti:

        Pääsi lääkikseen tai sitten ei päässyt tai valmistui ehkä lääkäriksikin mutta menetti lupansa. Tällä tavalla kun profiloidaan, niin saadaan ihan mistä tahansa ihan mitä tahansa. Miksi tuo lääkäri 2 on sinulle niin tärkeä? Paljon vähemmän hänestä objektiivisesti on haittaa homesairaiden asialle kuin sinne tänne suureen ääneen julistavista putkinäköisistä pakkomielteisistä vainoharhaisista alveoliittiuskovaisista.

        merkki, olkoon kyseessä sitten Lääkäri2 ja pakkomielteinen alveoliittiuskovainen.
        Ei tyypeillä ole muuta eroa kuin heidän uskonsa.

        Fanaatikko kulkee omaa pimeää polkuaan eikä näe valoa muualla kuin oman putkensa päässä, jos sielläkään.

        Uskallus tarkastella asioita useammalta eri suunnalta ja kyseenalaistaa valitsevia totuuksia siis kaikkia terveellä pohjalla , sitäkautta voi löytyä jonkinlainen nointotuus. Muuta totuuttahan ei ole.


    • Mikko Virtanen2

      Olen lukenut tuon henkilön kirjoituksia ja hän on erittäin homekielteinen ja pilkkaa homesairaita. Ehkä hän saa jostain lisäliksaa antamalla todentuntuista "tietoa" homesairaudet palstalla.
      Todella ärsyttävä tyyppi. Jokainen meistä tietää ettei sillä nimellä kuin "homesairaus" ole diagnoosia tai määritelmää. Jokaisella kosteusvauriomikrobeista sairastuneella on vähän eri tyyppisiä ja tietenkin ihan samanlaisiakin oireita ja sairauksia. Hän snobbailee hienoilla lääketieteellisillä termeillä ja kun joku ei ymmärrä, niin hän pilkkaa "tuota tyhmää". Lisäksi hän käyttää harmittavan paljon kirosanoja, mikä todellakaan ei kuulu tieteelliseen tekstiin. No käyttäähän eräs mikrobiologikin kirosanoja välillä "saadakseen ainoan oikean teoriansa läpi". Huuhaata löytyy ja kiroilua. Ne kirjoitukset jätän ihan omaan arvoonsa ja niillä ei ole mitään tieteellistä arvoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      141
      1583
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      956
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      303
      841
    5. 68
      743
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      723
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      629
    8. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      62
      602
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      601
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      571
    Aihe