Olen profiloinut Lääkäri2

HuuHaata

Alusta tähän asti.
Hän on kyllä edistynyt, kiitos valtavan tietomäärän jota hänelle täältä tarjotaan.

Hän kopioi sujuvasti otettaita eri julkaisuista ja mukauttaa niitä sopivasti "ammattimaisuuden" leiman alle.

Kuitenkin hänen omat kannanottonsa osoittavat ymmärtämättömyyttä aiheeseen: homesairaudet.

Hän on sujuvasti luovinut monesta pälkähästä, mutta jää kiinni oman henkilökohtaisen tiedon puutteen vuoksi.

Dominoiva täällä ?! ja ehkä aikaisemmin kotona toisinpäin, joku dominoi häntä (äiti?), siis kuitenkin tällä hetkellä asustelee yksin.

Hän haluaa kuulua johonkin joukkoon ja on ottanut meidän keskuudestamme tuon roolin.

4

486

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HuuHaata

      vaan ei päässyt tai ehkä pääsi, mutta alkoholisoitu tai teki niin raskaan virheen että lupa meni.

      Nyt ei vaan pääse lääkärileikeistään ja roolistaan eroon.

      • kerrakseen:

        Pääsi lääkikseen tai sitten ei päässyt tai valmistui ehkä lääkäriksikin mutta menetti lupansa. Tällä tavalla kun profiloidaan, niin saadaan ihan mistä tahansa ihan mitä tahansa. Miksi tuo lääkäri 2 on sinulle niin tärkeä? Paljon vähemmän hänestä objektiivisesti on haittaa homesairaiden asialle kuin sinne tänne suureen ääneen julistavista putkinäköisistä pakkomielteisistä vainoharhaisista alveoliittiuskovaisista.


      • on aina huono
        kerrakseen: kirjoitti:

        Pääsi lääkikseen tai sitten ei päässyt tai valmistui ehkä lääkäriksikin mutta menetti lupansa. Tällä tavalla kun profiloidaan, niin saadaan ihan mistä tahansa ihan mitä tahansa. Miksi tuo lääkäri 2 on sinulle niin tärkeä? Paljon vähemmän hänestä objektiivisesti on haittaa homesairaiden asialle kuin sinne tänne suureen ääneen julistavista putkinäköisistä pakkomielteisistä vainoharhaisista alveoliittiuskovaisista.

        merkki, olkoon kyseessä sitten Lääkäri2 ja pakkomielteinen alveoliittiuskovainen.
        Ei tyypeillä ole muuta eroa kuin heidän uskonsa.

        Fanaatikko kulkee omaa pimeää polkuaan eikä näe valoa muualla kuin oman putkensa päässä, jos sielläkään.

        Uskallus tarkastella asioita useammalta eri suunnalta ja kyseenalaistaa valitsevia totuuksia siis kaikkia terveellä pohjalla , sitäkautta voi löytyä jonkinlainen nointotuus. Muuta totuuttahan ei ole.


    • Mikko Virtanen2

      Olen lukenut tuon henkilön kirjoituksia ja hän on erittäin homekielteinen ja pilkkaa homesairaita. Ehkä hän saa jostain lisäliksaa antamalla todentuntuista "tietoa" homesairaudet palstalla.
      Todella ärsyttävä tyyppi. Jokainen meistä tietää ettei sillä nimellä kuin "homesairaus" ole diagnoosia tai määritelmää. Jokaisella kosteusvauriomikrobeista sairastuneella on vähän eri tyyppisiä ja tietenkin ihan samanlaisiakin oireita ja sairauksia. Hän snobbailee hienoilla lääketieteellisillä termeillä ja kun joku ei ymmärrä, niin hän pilkkaa "tuota tyhmää". Lisäksi hän käyttää harmittavan paljon kirosanoja, mikä todellakaan ei kuulu tieteelliseen tekstiin. No käyttäähän eräs mikrobiologikin kirosanoja välillä "saadakseen ainoan oikean teoriansa läpi". Huuhaata löytyy ja kiroilua. Ne kirjoitukset jätän ihan omaan arvoonsa ja niillä ei ole mitään tieteellistä arvoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      102
      4833
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3252
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2979
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1737
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1510
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      107
      1342
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1059
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      111
      1033
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      43
      1017
    10. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      991
    Aihe