Vapauttakaa Ruotsalo Kälviästä, päästäkää meidät ihmisparat Kepumaan maallisesta helvetistä!
Ruotsalo liitettäköön Kokkolaan saman tien, vaikka valtioneuvoston pakkopäätöksellä!
Ruotsalo liitettäköön Kokkolaan saman tien, vaikka valtioneuvoston pakkopäätöksellä!
Vastaukset 15
Vanhimmat
vapauttaa Kokkolakin saman tien kepuleista, sillä jos oikein muistan oli KEPU Kokkolan suurin puolue viime vaaleissa. Mistä lie tänne tulleet? Ullavasta ja Halsualtako?
kokkolan kepulaiset ei tiedä millainen on
sonta talikko se ero on kälviän kepulaisiin.
liitettäiskö se vaikka Paskalaakaan tai Poroluotoon...
Pirkerissä ei olisi edes tietä,ilman kokkolalaisia huvilan omistajia.Ei menisi ,kuin polku Jaatisen kalavajalle.!Pirkeri liitetään,Paskalaakan osuuskunnan kanssa Kokkolan seutukunnan virkistyalueisiin.Kälviäläiset menkööt uimaan Kannuksen uimalaan.
teidät esim. Ruotsalaisille?
ÖÖÖ. vedä sää pelle ittes vaikka hirteen. Ruotsalaisille. Voi vittu. Myy ittes huoraks tukholmaan.
Kepulaiset jarruttavat Kälviän kehitystä.Jälleen kerran Kepu petti!Ja jotkut idiootit vielä äänestävät näitä lehmiukkoja ja mummoja.
jo senkin takia että suurin osa Kälviäläisistä käy Meillä töissä ja käyttää Meitin palveluita muttei maksa niistä.
jep,satoja ihmisiä kulkee kälviältä kokkolassa
töissä.ilman tätä mahdollisuutta kälviä olisi
aivan mitätön maatalous pitäjä.nyt ne tomppeli
jussipaita kepulit kehtasi antaa rukkaset
kokkolalle.säälistä kokkola olis ottanut kälviän
riesakseen.
Mäki muutin kälvfiälle. Vittuako sielä katkerana istut, dorka. Halvemmat tontit jne, Vituttaako? Ja sit mä tuun vielä sinne ja käytän sun veroilla perustettuja palveluita. Ha ha. Kusipäältä sulle pusuja.
Kusipää kuuluukin sinne takahikiälle.Pysy sielläja mittaa kusarvojas.
Näissä kahdessa kunnassa on Tilastokeskuksen mukaan eniten "vajaaälyisinä" syntyneitä Suomessa !!!
Ainakin Kälviän osalta se todentui viime kunnanvaltuuston kokouksen päätöksen myötä!
Hyvää yötä Kälviä!
ovat kohta yhtä kaupunkia.Elikkä Kälviä on Kokkolan esikaupunki.Sanotte mitä sanotte.Mehän tullaan ja viedään teiltä tontit ja metsät sekä turpeet ja nuijat. Et silleen.
ovat kohta yhtä kaupunkia.Elikkä Kälviä on Kokkolan esikaupunki.Sanotte mitä sanotte.Mehän tullaan ja viedään teiltä tontit ja metsät sekä turpeet ja nuijat. Et silleen.
Ruotsalo ,Marinkainen,liitetään Suur Kokkolaan!