Onko kellään kokemuksia Lapplin Riekonkiepistä (yläkerralla)?
Lapplin riekonkieppi
Jösse
41690
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
että unohda koko Lappli rakennus!
minkäänlainen porukka täällä oikein käy nenänsä joka paikkaan työntämässä. Itse et ilmeisesti omista kyseistä taloa, miksi kirjoitat? Oletko kateellinen naapuri tai muuten katkera ettet voi itse rakentaa itsellesi edes Älvsby-taloa? Käyt sitten haukkumassa kaikki muut vaikka itselläsi ei ilmeisesti edes kokemusta ole (kommenttisi vaikuttaa siltä).
eli metsään arvauksesi meni, päin honkia. Lappli on rakennettu muutama vuosi sitten.
Jos rakennat Lapplin niin teet urakkasopimuksen jonkin ulkopuolisen rakentajan kanssa. Ja jos jokin menee pieleen niin kuin meillä niin Lappli ei ota vastuuta vaan sitten joudut riitelemmään sen rakentajan kanssa. Mutta katso että se rakentaja on esim yrittäjä jolloin se joutuu vastuuseen. Miten saat vastuuseen jotain "tavallista" timpuria jos hänellä ei ole vakuutusta tai moraalia vastata virheistään?
Katso noita aiempia keskusteluja niin sieltä selviää paljon ovat suurimaksi osaksi asiaa mielestäni. En ala täällä tämän kummemmin porisemaan näistä jutuista mutta onnea matkaan!
Mutta jos joku haluaa tuhlata 100 t€ turhuuteen niin se hänen oma asiansa. Onpahan ainakin varoituksen sanat kerrottu. Nykyisin pystytysporukat kun on mitä sattuu ja käyvät työmaalla milloin sattuu. Pääkaupunkiseudulla vaikuttaa Juhantalot Ky, joka karkasi meidän työmaalta ja teki sutta ja sekundaa. Ei kai ihme, kun ovat työmaalla yön hämärillä hetkillä pimeässä väsyneenä.