Moi!
Otsikko kyllä kertoo jo kaiken eli VOIKO LUMILAUTAA MAALATA?
tiedän että kypärää ei kannata maalata menettää suojaavaisuuttaan. onko laudassa joku sama juttu!!! TOIVON KOVASTI vastausta ja pian!!!
VASTATKAA!!!! VOIKO LUMILAUTAA MAALATA?
5
5646
Vastaukset
- lautailiatyttö
ei mitään hajuu............ Ei sitä kai voi.. osta sellanen lauta josta jo tykkäät niin ei tartte tollasii kysellä..
- mennä vaan
senkun maalaat, kunhan et sieltä pohjan puolelta ;)
(eri juttu on että kuinka hyvin se väri siinä kestää...)- TIETÄMÄTTÖMYYTTÄNI
kiitos vastanneille! Asia tuli selväksi myös yhtä toista kautta ja lumilaudan voi siis tosiaan maalata. Kunhan on oikeat maalit sun muut!
- yeaahhBaBY
TIETÄMÄTTÖMYYTTÄNI kirjoitti:
kiitos vastanneille! Asia tuli selväksi myös yhtä toista kautta ja lumilaudan voi siis tosiaan maalata. Kunhan on oikeat maalit sun muut!
mimmoset maalit olis kyseessä : )
-on kaas ollu mielen päällä maalata tosta oma lauta... vois tehä oman, erillaisen ku muilla ja sellasien johon (ehkä ) olisi itse tyytyväinen.
mimmoiset maalit, ja mistä paikasta ja mihin hintaan...? =)
sekä; tarviiko mitää lakkaa päälle - MS
yeaahhBaBY kirjoitti:
mimmoset maalit olis kyseessä : )
-on kaas ollu mielen päällä maalata tosta oma lauta... vois tehä oman, erillaisen ku muilla ja sellasien johon (ehkä ) olisi itse tyytyväinen.
mimmoiset maalit, ja mistä paikasta ja mihin hintaan...? =)
sekä; tarviiko mitää lakkaa päälleAivan ensimmäiseksi kannattaa hioa hienolla hiekkapaperilla hieman karheammaksi sitä pintaa. Itse olen maalannut kaksi lautaa ihan vesiliukoisilla maaleilla. Jotkut käyttävät sprayta, itse tykkään siveltimen jäljestä. Se millä maalin saa pysymään on lakka. Itse olen käyttänyt venelakkaa, joka on toiminut erittäin hyvin pinnan suojana. Tätä siis kannattaa laittaa joku 3 - 4 kerrosta.
Hieno homma että laudan maalaaminen kiiinnostaa. Burtonilla ainakin on nykyisin niin törkeät grafiikat, etten ihmettele yhtään :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11810293
- 525030
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422211Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052058- 261924
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411392Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24993Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31991Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54977