poskiontelotulehdus?

pillvill

Olisin kysynyt johtuuko mahd. mun oireet lääkkeestä vai onko minulla tavallinen flunnssa. Niin olin syönyt tasan 2 viikkoa Dr.Reckeweg r 49 tippoja 10x2 viiden päivän ajan viikossa eli yht 2 viikkoa. Nyt tuli tosi tukkonen olo eli nuha, ei muita oireita. Kysysinkin että jatkanko tippojen ottoa vai voisiko mahd. tulla niistä.
Kävin homeopaatilla ja määräsi, koska kertoi et mulla on krooninen poskiontelotulehdus. En saa omaa homeopaattia kiinni nyt. Mitä tehdä?

3

2564

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suosituskielto!

      Olin kauan tuulessa liian heppoisin pukinein. Sain ärhäkän poskiontelotulehduksen.
      Ensin hieroin poskea karhealla saunapyyhkeellä kevyin kiertoliikkein.
      Tuntui auttavan. Sitten otin tasohiomakoneen, kylpytakista siihen pehmustusta.

      Käynnistin koneen ja hieroin ärtyneen posken kuntoon.
      Perustunee kai parantuneen verenkierron ja paikallisen hermoston elpymiseen.
      Ei täällä korvessa ole mahiksii hypätä terkkariin ennekö tosipaikassa.

      Mut tarinani on tosi.

    • tippa...

      Itsekin kävin hakemassa "hoitoa"homeopaatilta poskiontelo tulehdukseen.aina tuli samat tipat
      ja pillerit kuukaudesta toiseen ja kumminkin muisti aina kehua kuinka paljon mahdollisuuksia ja aineita homeopatia tarjoaa,no mulla kyllä loppuisi tuota menoa rahat ennenkuin apua saisi,
      tulihan kokeiltua tuokin huuhaa ja maksettua siitä,jos taustalla soi ja ravistukset kaiken a ja o niin kannattaa miettiä millaista "hoitoa"
      luvassa.

      • Ammattilainen

        käynyt ammattinsa osaavalla homeopaatilla. Tämä nimike kun ei ole rekisteröity, voi kuka tahansa viikonloppukurssin käynyt alkaa kutsumaan itseään homeopaatiksi. Todennäköisesti ei edes mitään terveydenhoitoalaan liittyvää pohjakoulutusta tuommoisella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3623
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2459
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      36
      2304
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      2067
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1572
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1539
    7. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      14
      1342
    8. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1302
    9. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      266
      1285
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1275
    Aihe