Salpausselän kisat

Miksi kisoihin on noin karmeat pääsymaksut? Olin jo menossa sinne mutta katsottuani hintoja jäi menemättä. Lahtelaisten verorahoilla paikat pidetään kunnossa niin olisi kohtuullista että laskisivat hintoja edes lahtelaisille. Nyt on liian kallista köyhälle käydä siellä katselemassa.

http://www.lahtiskigames.com/lipunmyynti/paasyliput/
Muuttakaapa summat markoiksi ja miettikääpä olisitteko markka-aikana maksaneet noin paljon. Euroko ei nostanut hintoja.
4868
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nykyisenkaltaisten kisojen rahoitus lopetettava!
Ja heti. Liian usein on jo käyty veronmaksajien
taskuilla rahaa mäkimonttuun upottamassa.
Sitäpaitsi mäkihyppy/kilpahiihto ovat menneisyyden
lajeja. Eipä näkyny Sapporossakaan montaa katsojaa... Kaikesta jaetaan niukkuutta, terveydenhuolto retuperällä mutta mäkee vaan muovitetaan-ei rahapula vaivaa.Jo riittää moinen hulluus. Seuraavissa kunnallisvaaleissa kansanäänestys kisarahotuksesta. Jos kisoja ei yksityiset suostu rahottamaan omalla riskillä ei
siihen kannata niukkoja verovarojakaan tuhlata.

Äänestä

Ei voi kauhalla ottaa jos lusikalla annetaan. Ei muihinkaan vastaaviin tapahtumiin ilmaiseksi pääse. 30 000 muun mielestä hinta oli kohtuullinen. Opiskelijat ja eläkeläisetkin on hienosti huomioitu. Kiitos upeista kisoista!

Ja miksi eurot pitäisi muuttaa markoiksi?! Onhan ne palkatkin nousseet markka-ajan jälkeen, ja maailman meno muutenkin muuttunut. Muutetaan samalla vaikka liiroiksi ni tuntuu vielä pahemmalta.

Äänestä
  • Ei minusta ole kallista.Tilasin viikolla liput Espanjan GP kisaan.Pääkatsomo 592€/3 pv. toimitusmaksu 30€.Lisäksi matkat majoitus,mutta otan sen silleen,että ei eletä kahdesti,eka kerralla kaikki on katsottava,maksoi mitä vaan.

    Äänestä

"Lahden Hiihtoseuran toiminnanjohtajan Matti Haapojan ainoaksi murheeksi jäikin tavoitetta pienempi yleisömäärä." ess

No, ainakin yksi henkilö jäi pois pääsylippujen kalleuden takia. Miksi ei voisi päästä alueelle halvemmalla ja ainoastaan istumapaikat maksaisi enemmän. Saisi sitä kisatunnelmaa kun käppäilisi alueella vaikkei mitään urheilua näkisikään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Köyhänä kirjoitti:

Miksi kisoihin on noin karmeat pääsymaksut? Olin jo menossa sinne mutta katsottuani hintoja jäi menemättä. Lahtelaisten verorahoilla paikat pidetään kunnossa niin olisi kohtuullista että laskisivat hintoja edes lahtelaisille. Nyt on liian kallista köyhälle käydä siellä katselemassa.

http://www.lahtiskigames.com/lipunmyynti/paasyliput/
Muuttakaapa summat markoiksi ja miettikääpä olisitteko markka-aikana maksaneet noin paljon. Euroko ei nostanut hintoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu