Kertokaapas viisaammat, että minkälainen potkuri sopii 2500kg painavalle veneelle? Moottorina Volvo Penta 4,3GL/SX 190hv. Käykö duoprop vai tavallinen? Millä perusteella mikäkin potkuri sopii??? Siis astekulmat jne...?
Vastaukset 4
- tuota
Liekö se niin tarkkaa jos koneessa tarpeeksi vääntöä???
tiedoillasi voi valita potkuria veneeseesi.
Tarvitaan lisää tietoa veneestäsi moottorista yms.- heh
Eivät duoprop ja tavallinen ole keskenään vaihtokelpoisia.
- Vetolaite
Ensin pitää tietää mikä vetolaite kyseessä on, sitten vasta arvuutellaan potkureita.
Itselläni on tuo sama kone DPS vetarilla (duoprop) ja potkureina D5. Veneen paino lastattuna noin 3000 kiloa ja hyvin liikkuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201508
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2021000Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.145588Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.221501- 187499
- 25444
- 182433
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut10432Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen18393- 38388