Onko Porin

Vikiä ei saatu millään kiinni ja tavoitettua.
Milloin mitäkin liikennekaaharia ja huumeidenmyyjää liikkuu.
Siis mitä ne poliisit siellä tekee?Pysäyttelee mopoja?
81046
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei poliisien kannata uhrata aikaa/rahaa murhamiehiin koska oikeudessa heidät kuitenkin vapautetaan.
Mopoista taas saa perittyä sakkotuloja valtiolle ja samalla poliisi-setä saa koittaa nykymopoja ja muistella omaa nuoruuttaan.

Äänestä
  • Kyllä se on kuulkaa niin, että pienestä pitäen täytyy näyttää, että laki on tarkoitettu nöudatettavaksi, jottei tule lisää Vikejä ja Teppoja. Jos mistään ei saa rangaistusta vaan ainoastaan päähän taputtelua ei tulos miellytä enemmistöä meistä kansalaisista ,joten annetaan poliisin hoitaa hommansa!

    Äänestä

porissa poliisilla on se ongelma, että näin pienessä kylässä ei kukaan uskalla näkemäänsä poliisille kertoa. jos vasikoinnista jäät kiinni, on nämä huumehörhöt varmasti kimpussa.. vikin liikkeistä ei varmasti kukaan ole uskaltanut ilmoittaa poliisille ja varmasti kaikkensa ovat tehneet saadakseen hemmon kiinni. sen lisäksi porissa näitä etsittäviä riittää.En henkilökohtaisesti tunne ainuttakaan poliisia, mutta jo ammattini puolesta olen joutunut heidän kanssaan tekemisiin ja nuorempana omat hölmöyteni heidän kanssaan hoitamaan. Nyt vanhempana olen kiitollinen heidän tekemästään työstä ja arvostan heitä.

Äänestä
  • ei sentään voi arvostaa, kuten esim pyrkyrioivaa. kentällä liikkuvat poliisit on ollu hyvää porukkaa.

    Äänestä

  • kaikkia kirjoitti:

    ei sentään voi arvostaa, kuten esim pyrkyrioivaa. kentällä liikkuvat poliisit on ollu hyvää porukkaa.

    kuinka monta sivustoa pitää aiheesta luoda?

    Äänestä

  • päiväkin oli liikaa tuomioo kirjoitti:

    kuinka monta sivustoa pitää aiheesta luoda?

    PASKAN JAUHAJA... JOS KERRAN ON SYYTÖN MITÄ HELVETIN JÄRKEÄ ON PAKOILLA. SANO SE PAHVI... VAI PELOTTAAKO PIENTÄ????????????

    Äänestä

  • TYHJÄN kirjoitti:

    PASKAN JAUHAJA... JOS KERRAN ON SYYTÖN MITÄ HELVETIN JÄRKEÄ ON PAKOILLA. SANO SE PAHVI... VAI PELOTTAAKO PIENTÄ????????????

    sinäkö oisit niin lain kuuliainen että vaikka luissa ja ytimissä tuntisit olevasi syytön niin siitä huolimatta mensit linnaan...lopeta tollanen tekopyhyys!!!!!!

    Äänestä

  • mia!!! kirjoitti:

    sinäkö oisit niin lain kuuliainen että vaikka luissa ja ytimissä tuntisit olevasi syytön niin siitä huolimatta mensit linnaan...lopeta tollanen tekopyhyys!!!!!!

    kun syyllisyys on todettu, törkeä kuolemantuottamus, ja siitä on tuomio annettu?
    Kyllä silloin pitäisi kalteriovien ja kolahtaa ja miehen niiden taakse sujahtaa...
    Oikeusjärjestelmämme on vain niin perseestä, että voi olla vaikka teillä tietymättömillä kunnes virkavalta ottaa jostain muusta rikoksesta kiinni. Sitten voi vain todetta ettei tiennyt tuomiostaan tai ettei tajunnut, että olisi pitänyt mennä istumaan tuomiotaan...eh

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


poliisit tyhmiä? kirjoitti:

Vikiä ei saatu millään kiinni ja tavoitettua.
Milloin mitäkin liikennekaaharia ja huumeidenmyyjää liikkuu.
Siis mitä ne poliisit siellä tekee?Pysäyttelee mopoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu