Ark voitti justiinsa Ruotsin karsinnat.
Eihän se tietenkään yllättäny meitä..
Yeeeesss!!!!!
Ark voitti!
20
8091
Vastaukset
- huli
Jee! Näin pääsi käymään. Vie koko potin Helsingissä toukokuussa, toivottavasti!
- plión
Nohnoh, kannattaa alkuunsa kuunnella puolueettomasti muutkin osallistujat :)
- ............................
Paljon onnea Arkille Euroviisuissa, tässä voi käydä vielä niin, että seuraavat viisut pidetään Globenissa. Parasta tossa oli se, että niiden biisi oli täysin omanlainen eli ei oltu yritetty tehdä euroviisuiskelmää tyyliin Cara Mia.
- mikäs siinä
Väittävät tämän coveriksi:
http://www.youtube.com/watch?v=-YIldhv6g_4- häpeä Salo,
USA-menestys oli tähdenlento,nyt yritetään muiden kappaleilla "valloittaa Eurooppa"...
- ---
Aivan mahtavaa! Kerrankin voi hyvillä mielin kannustaa länsinaapuria! :) Toivon todella, että The Ark vie voiton.
- näin on
Ei tietenkään yllättänyt, katselin skabaa FST:n kanavalta. Ark oli ainoa mahdollinen valinta svedujen edokkaaksi, muut oli niin surkeaa ruotsi-humppaa, että niistä ei mikään säväyttänyt. Ark on tosin tehnyt parempiakin juttuja ja heistä tuli jotenkin mieleen halpis-Hanoi -versio. Ei voita.
- niinpä...
joo eipä Arkin veisut saanu kylmiä väreitä aikaan...kappaleesta tuli joku vanha biisi mieleen joten tais pojilla olla aika köyhät eväät.
Esiintyminen oli tosin komeaa ja täytyy sanoa, että kun vertaa Hannaa ja Arkin laulajaa niin kyllä poju oli nätimpi....Pohjoismaista kannatan edelleen Islantia...
- Ganna
voisko joku laittaa linkin et paasis kuuntelee sen kappaleen? ja ois kiva loytaa se Hannanki kappale jostain kun en oo ollu Suomessa kattomassa karsintoja..
Thanks!- youtubesta
hae youtubesta the ark the worrying kind eiköhän sieltä irtoo
- Leijona...
Arkin biisejä www.youTube.fi sieltä löytyy myös Hanna Pakarisen biisejä.
- samalla
youtubesta kirjoitti:
hae youtubesta the ark the worrying kind eiköhän sieltä irtoo
vielä the ark absolutely no decorum, uusi single . paljon parempaa kamaa, ei sekään parasta arkia mut kumminkin paljon laadukkaampi biisi.
- Ganna
Leijona... kirjoitti:
Arkin biisejä www.youTube.fi sieltä löytyy myös Hanna Pakarisen biisejä.
Mikahan oli se Hannan biisin nimi milla se menee euroviisuihin..?
t: tietamaton - viisupiisi
Ganna kirjoitti:
Mikahan oli se Hannan biisin nimi milla se menee euroviisuihin..?
t: tietamatonon "leave me alone"
- euroviisuystävä
Ihanaa, Suomi ei häviäkään tänä vuonna: Ruotsi tuli ja valitsi edustamaan vieläkin huonomman kappaleen kuin Suomi.
- zero
points
- :DDD
Jes! Ola on ihana
- piupaudiudau
Todellakin on! Eipä Suomella ois varaakaan kustantaa uusia viisuja. Ruotsissa ne seuraavat pidetään ihan varmasti!
- Vanhan akan
näköisiä,kuteet on kuin mummollani!Salo olisi edes voinut treenata ennenkuin näyttää luiperon taikinanvalkoisen kroppansa ja vielä kamalat puskat kainaloiden alla!
kun osaavat tehdä musiikkia ja esiintyä, ja menestyivät meidän "hirviöt" viisuissa, vaikka oli kaikenlaisia ennakkoluuloja olemassa, kun taas The Arkin viisukarsintavoitto ei ollut mikään yllätys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254925Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504730Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2054671Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184541Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133630Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32118- 661627
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill211311- 1841169