Miten käyttäydyt

kun olet ihastunut? ;)
91458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Karttelen, "viimeiseen" saakka yritän mennä pokerinaamalla, ja siinä sivussa samalla "salaa" vilkuilla. Gsus jos sattu katseet kohtaamaan, tai kohtashan ne, useastikin.

Mutta siis ihan ihme räpellystä, ei mitään mikä edesauttais, vaan just tuollast mikä saa varmast toisen käsittämään ettei kiinnosta.

Äänestä
  • varmaan jokseenkin tyypillistä käytöstä ihastuneelta ihmiseltä ;)

    Millaisissa tilanteissa sitten rohkaistut? :)

    Äänestä

  • kun kuulostit ihan yhdeltä tuntemaltani ihmiseltäni;..hmm. Täytyypä tutkailla sinua tarkemmin kun seuraavan kerran kohtaamme, olehan varuillasi.

    Äänestä

  • hmm-------------- kirjoitti:

    kun kuulostit ihan yhdeltä tuntemaltani ihmiseltäni;..hmm. Täytyypä tutkailla sinua tarkemmin kun seuraavan kerran kohtaamme, olehan varuillasi.

    Tuntomerkit varmast sopii toiseenkin, siks epäilen et ei varmaan olla samoilla asteilla, koska en ole tätä tyyppiä nähny moneen kuukauteen (:

    Mut tosissaan, sen "kylmän ja etäisen" kuoren alla saattaa kyteä ihan helevetinmoinen hiillos.. Siinä kohtaa ei tartteis kuin oikean henkilön napsauttaa sormia kohdalla, ja mopo lähtis omista käsistä välittömästi.

    Siinä kohtaa varmasti olisin rohkaistunu, jos olisin saanu niin selkeän ja idioottivarman "merkin", että epäilys siitä et josko sitä sittenkin on vaan omas kuulas keksiny kaiken olis hävinny välittömästi.

    Äänestä

  • räpellys kuulostaa tutulta :D
    Sama täällä, kivikasvo meiningillä mennään loppuun asti, vaikka tekisi mieli hypätä toisen kaulaan välittömästi..Niin ikävä nytkin tätä ko. miestä

    Äänestä

Missä sinä olet ollut? Olen ikävöinyt sinun ihastuttavia kysymyksiä.

Äänestä

Änkytän, punastelen, tiputtelen tavaroita, puhun ihan pimeitä ja sekavia yms. Sitten alan väisteleen ihastuksen kohdetta. Juoksentelen vaikka kaupassa hyllyjen välissä karkuun tai autolla ajaessani nähdessäni ihastuksen auton tulevan vastaan, käännyn äkkiä jollekkin sivutielle, vaikka sinne ei edes pitänyt mennä. Olen sennäköinen kuin en näkisi toista vaikka hän istuisi kahden pöydän päässä kahviossa yms.

Sitten teen lisää virheitä eli juon "muutaman" rohkaisuryypyn ja sitten sekoillaan rohkeudenpuuskassa oikein kunnolla lisää..

Joo.. Olette oikeassa, tyylissä olisi "pientä" hiomisen varaa, koska kauhean menestyksekäs se ei ole ollut, en ole varmaan ikinä saanut sellaista johon olisin ollut tosi ihastunut ennen tutustumista *wirn*

Äänestä
  • juuri kuvailla minut:))

    Äänestä

teeskentelen näkymätöntä - hyvällä menestyksellä tietenkin..

En kuule enkä näe, vaikka oikeasti tekisi mieleni kiepsahtaa vain toisen syliin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lempi kirjoitti:

kun olet ihastunut? ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu