Onko kellään kokemusta toimiiko sims 2 kannettavalla kahden lisäosan kanssa? Jos pyörii kunnolla, niin toimiiko kone muuten sen jälkeen hyvin? Eli hidastuuko kamalasti/juuri ollenkaan?
C-asemassa on mulla tällähetkellä tilaa 55,5/60,0 Gt eli mun käsityksen mukaan sen pitäs riittää ihan kevyesti tota peliä varten?
C-asemassa on mulla tällähetkellä tilaa 55,5/60,0 Gt eli mun käsityksen mukaan sen pitäs riittää ihan kevyesti tota peliä varten?
Vastaukset 9
Vanhimmat
se riippuu koneen tehoista, näytönohjaimesta ja muistista - EI KOVALEVYN KOOSTA...
mistäs tuommoset saa selville? (:
koneesi merkki ja malli niin kerron kohta...
HP Pavilion dv5000 ?
koneessa näyttää olevan kyllä tehoja, mutta näytönohjaimen kans voi olla ongelmii.. selviää kokeilemalla, jos näyttis ei jaksa pyörittää niin pienennä pelistä grafiikoita.
Acer Aspire 3103.
Näyttis Ati Radeon 1100 ja hyvin toimii itellä. Huomasin tosin, että eri lisäosat pyörii eritavalla.. Voi toki vaikuttaa sekin, että niitä oon nyt viimeaikoina poistellu ja asennellu eestaas.
Yöelämä Lemmikit toimii kun unelma,
Nyt pelailen Yliopistolla ja Yöelämällä ja peli välillä hidastelee. Ei häiritsevästi kylläkään.
Ostin tuon Vuodenajat ja poistin muut lisäosat, jatkuvasti tökkii, ei tarvi haaveiila isoista tonteista/taloista/perheistä, puhumattakaan yhteisötonteilla käymisestä. Meni hermo ja poistin sen sit..
mulla sama kone ja sama juttu. ;>
Mulla on kannettava (xp) ja nyt 2 lisäosaa ja kohta saan varmaankin Vuodenajat. Ihan hyvin kone on toiminut, ei ole mielestäni hidastunut yhtään...
:D
Mulla myös kannettava The Sims 2 kaikki 5 lisäosaa ja kamapaketit. Toimii loistavasti... Tosin tää on kyllä aika uusi... puoli vuotias kone ja hyvä näytönohjain. Pöytäkone taas ei tahdo meikäläisellä pyörittää edes kahta lisäosaa kunnolla. Kun on 3 vuotta vanha ja ostaessakin jo vähän huonolaatuisempi.:)
Kannettava on Fujitsu Siemens mutta mallia en muista...