puitten leikkuu ja pensaitten

Voisko nyt tässä tähän aikaan vuodesta hävittää pari omenapuuta,katajaa,puskia ja joktain muita puita?? Tarkoitus on siis hävittää ne pihasta pois tieltä, ei elvyttää.
1222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No hei, eihän sillä ole väliä koska ne hävittää,taitaa vain olla maa jäässä,et saa juurineen niitä pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hävitän pois kirjoitti:

Voisko nyt tässä tähän aikaan vuodesta hävittää pari omenapuuta,katajaa,puskia ja joktain muita puita?? Tarkoitus on siis hävittää ne pihasta pois tieltä, ei elvyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu