Uusi Sebring

Kävin koeistumassa mutta ajamaan ei päässyt. Oli mahtavan näköinen livenä, iso ja komea, isompi huomattavasti kuin vanha malli. Sisätilat riittävät Vectran jälkeen. Vanhaan en oikein mahtunut (185 cm). 2,4A kiinnostaa, täydellä autoedulla. Laittakaa ajotuntumia, te jotka olette koeajaneet auton ja muitakin kommentteja.
51036
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

autoa ajettu muutaman kilometrin lenkki ainoastaan. positiivista oli auton alusta ja ihan ok kulkupuoli (2.4A). myös varustelu on kohdallaan. ainoa miinuspuoli on moottorin äänet sisään, mutta tuohon luulisi tottuvan ja onhan autossa hemmetin hyvät jenkkavehkeet!

Äänestä

Uusi sebu oli minulle pettymys, tavallaan...
Auto oli jotenkin "korealaisen tila-auton tuntuinen". Istumakorkeus on huomattavasti vanhaa mallia korkeampi ja muutenkin kojelauta ja sisustus tuo mieleen korealaiset autot.
Tilat oli hyvät ja ajettavuuskin on lyhyen koeajolenkin perusteella kunnossa. Varusteitakin oli runsaasti. Ulkonäköjutut ovat makuasia, minusta edellinen malli on paremman näköinen. Mutta "jenkiltä" se ei enää tuntunut!!!

Äänestä
  • Samat mielipiteet ulkonäöstä. Näyttää varsin muoviselle. Itselleni myös tuli melkein kaikesta ulkoa ja sisältä mieleen Daewoot ja muut korealaiset. Onkohan tuo edes amerikkalainen alkuperältään...

    Äänestä

AIKA POSITIIVISTA ARVOSTELUU!!!

Äänestä

uuden sebringin. Tosin 2.0 manuaalin joten suorituskyvystä ei ainakaan pääse kiittelemään. No tuleehan syksyllä ilmeisesti 2,7 automaatti. Muita havaintoja oli että on kyllä sisältä todella tilava, jalkatilaa mahtavasti. Mutta mutta mistähän ovat kaiken sen muovin löytäneet sisälle, edellisissä malleissa oli edes tehty näyttämään nahalta ja puulta, jos haluan tuon näköisen auton sisältä niin voin kyllä ostaa toyotan, kian, tai muun euro-japsiauton. Tosin se kello siinä kojelaudassa oli hieno. Ulkonäkö on tietenkin kanssa makuasia oli ehkä vähän paremman näköinen kuin kuvissa etukäteen. Sitten se kauhea antenninkuvatus siinä katossa takana, eikö ole enää varaa laittaa sähköpiiskaa tai sitten lasiin antennia. Yritin kuulostella sitä hiljaisuutta mitä myyjä ainakin 5 kertaa painotti, että on tuntuvasti hiljaisempi kuin edeltäjät. No ei kyllä ollut samat rengasäänet siinä kuuluivat kuin tällä hetkellä allaolevassa sebringissäkin. Muuten ajotuntuma oli neutraali menee suoraan ja eleettömästi ja helppo ajaa tarkasti kaupungissakin ehkä se 2,7 ja automaatti niin voisi nauttiakin ajamisesta? Ei kyllä vaihdu ainakaan minulle auto tuohon uudempaan, ei auta edes se syksyllä luvattu 2,7 moottorikaan. Aloitettava auton vaihto ilmeisesti merkin vaihdolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylmät tyypit kirjoitti:

Kävin koeistumassa mutta ajamaan ei päässyt. Oli mahtavan näköinen livenä, iso ja komea, isompi huomattavasti kuin vanha malli. Sisätilat riittävät Vectran jälkeen. Vanhaan en oikein mahtunut (185 cm). 2,4A kiinnostaa, täydellä autoedulla. Laittakaa ajotuntumia, te jotka olette koeajaneet auton ja muitakin kommentteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu