tutti syynä ilmavaivoihin

Onko kenelläkään ollut tutti syynä tai lisännyt vauvan ilmavaivoja? Itse olen sitä tässä miettinyt, kun jos nukahtaa tuttiin, niin nukkuu sen jälkeen kymmenisen minuuttia ja herää vatsavaivoihin. Jos nukahtaa ilman tuttia, niin nukkuu ilman pieruja :)
1910
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Maaten syöttäminen aiheuttaa myös pieruja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:::: kirjoitti:

Onko kenelläkään ollut tutti syynä tai lisännyt vauvan ilmavaivoja? Itse olen sitä tässä miettinyt, kun jos nukahtaa tuttiin, niin nukkuu sen jälkeen kymmenisen minuuttia ja herää vatsavaivoihin. Jos nukahtaa ilman tuttia, niin nukkuu ilman pieruja :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu