vitamiineja purkista?

Oletteko syöneet imetysaikana jotain vitamiini- tms. valmisteita? Itse olen nyt täysimettänyt 4 kk ja tuntuu, että lisävitamiinit ei olisi pahitteeksi (hiuksia lähtee, väsyttää jne.)... Mikähän olisi hyvä ja turvallinen valmiste?
4377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

raskausaikana käyttämieni Multitabs Special 2 :ien syömistä - ovat nykyään vaan myynnissä eri nimellä.

Äänestä

ladyvita plussaa, raskaana oleville ja imettäville naisille tarkoitettu.

Äänestä

Hei! Minä olen käyttänyt imetysaikana Multitabs raskaus monivitamiinia, on tarkoitettu niin raskaana oleville, kuin imettäville äideille! Kätevä käyttää, kun saa kaikki tarvittavat vitamiinit yhdestä valmisteesta. Kannattaa kokeilla.

Äänestä

multitabs raskaana oleville ja imettäville on hyvä lisä kun imettää ja odottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nöösi kirjoitti:

Oletteko syöneet imetysaikana jotain vitamiini- tms. valmisteita? Itse olen nyt täysimettänyt 4 kk ja tuntuu, että lisävitamiinit ei olisi pahitteeksi (hiuksia lähtee, väsyttää jne.)... Mikähän olisi hyvä ja turvallinen valmiste?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu