tyhjäkäynti

kylmä tyhjäkäynti vituillaan n 400-600
lämmitessään normaali n 1000rpm

malli siis 900i -86 ajettu 196tkm
uudet tulpat ja johdot

sisäilmansuodatin paskassa
paljonko uusi maksaa??
1285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kylmänä lisäilmaluisti laskee ilmaa kaasuläpän ohi, jolloin kierrokset nousee. Luistissa menee aukko kiinni moottorin lämmetessä ja luistissa olevan lämpövastuksen avulla. Kaasuläpän molemmille puolille tulee tuosta luistista noin 16mm paksut putket. Luisti on siinä sylinterikannen kupeessa kiinni ja siihen menee virtajohto. Luisti on varmaankin jumittunut tuosta sun pirsistäsi.

Sisäilmasuodattimeen saa aktiivihiiliversion joka menee suoraan muovikehysen sisään. Kustantaa motonetissä 11,50e. Ostin omaani samanlaisen 2vuotta sitten ja maksoi silloin joensuulaisessa varaosaliikkeessa noin 160mk. Tavallinen perussuodatin on vain pala ilmastointijärjestelmissä käytettävää suodatin "harsoa". Varaosaliikeet myy niitä paloja, mutta saa sen varmaan muualtakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eki kirjoitti:

kylmä tyhjäkäynti vituillaan n 400-600
lämmitessään normaali n 1000rpm

malli siis 900i -86 ajettu 196tkm
uudet tulpat ja johdot

sisäilmansuodatin paskassa
paljonko uusi maksaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu