Junalla Etelä-Afrikasta

Namibiaan

Onko jollain kokemuksia/linkkejä siitä, millainen junayhteys on Kapkaupungista Windhoekiin, löytyyköhän sellaista kohtuuhinnalla? Miten turvallista ylipäänsä julkisilla matkustaminen näissä maissa(etelä-afrikka, namibia)on?

2

687

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matkakertomuksia lukenut

      "Miten turvallista ylipäänsä julkisilla matkustaminen näissä maissa(etelä-afrikka, namibia)on?"

      Ymmärtääkseni varsin turvallista. Junassahan voit valita luokan, missä matkustat. Ja Etelä-Afrikassa voit löytää junamatkasta vanhan ajan tunnelmaa hienoine ravintolavaunuine ja palveluineen kohtuulliseen hintaan. Nyt vielä ehdit ennen kuin hintataso nousee elintason nousun myötä.

      Yhteyksistä Namibiaan en osaa sanoa. Kannattaisi varmaankin googlata.

      • nessu

        Kyllä e-afrikassa valkoisena olemisessa on omat vaaransa, en ainakaan yksin lähtis tekeen tollasta reissua. Namibiassa on luultavasti turvallisempaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5060
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4572
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4499
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      295
      1700
    5. 89
      1371
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      79
      1324
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1308
    8. 306
      1015
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      940
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      830
    Aihe