Herrojen lennättäminen Helsinkiin

Radiosta kuulin, että veronmaksajat ostaa kuukaudessa neljännesmiljoonalla mummonmarkalla kuukaudessa herroille lentolippuja Helssinkiin.

Eikö nuo voisi ostaa vaan yhteen suuntaan?
4527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos vain menolippuja, niin ketäs täällä olis loppupelissä?
Vähätuloisia valittajia?

Totta ettei ole kivan kuuloista, että verorahoilla matkustavat!

Äänestä

Se olisi Savonlinnan kehityksen loppu, jos lentokenttä lakkautettaisiin. Lentoliikenne on ehdottomasti säilytettävä, rahat on etsittävä vaikka kivennavalta - Helsinkiin (ja maailmalle) on päästävä nopeasti.

Äänestä
  • loppu on tapahtunut jo 80-luvulla. Näyttää jo aika huonolta noin yleisesti ottaen. Savonlinnasta jos maailmalle lähtee, niin eipä tule moni takaisin muuten kuin lomalla käymään.

    Äänestä

  • kehityksen kirjoitti:

    loppu on tapahtunut jo 80-luvulla. Näyttää jo aika huonolta noin yleisesti ottaen. Savonlinnasta jos maailmalle lähtee, niin eipä tule moni takaisin muuten kuin lomalla käymään.

    Savonlinnan asukkaiden tehtävänä näyttää olevan pikkuherrojen elättely mutta niinpä tuo näyttää olevan täällä Helsingissäkin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Eikö menolippu riitä? kirjoitti:

Radiosta kuulin, että veronmaksajat ostaa kuukaudessa neljännesmiljoonalla mummonmarkalla kuukaudessa herroille lentolippuja Helssinkiin.

Eikö nuo voisi ostaa vaan yhteen suuntaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu