Viimeksi käytetyt tiedostot

Osaisiko joku kertoa, miten wordista ja excelistä (molemmat 2007) saa viimeksi valittujen tiedostojen luettelon näkymättömäksi. En oikein välittäisi esitellä koneen muille käyttäjille, mitä tiedostoja olen käyttänyt.
2447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itsellä vanhemmat versiot, mutta työkalut - asetukset - yleiset-välilehti - ruksi pois viimeksi avattujen tiedostojen luettelo

Äänestä
  • Minullakin oli vielä vähän aikaa sitten vanhempi versio Word 2003, josta löysin tuota reittiä käyttäen. Nyt on uusi kone ja siinä upouusi Office Home and Student 2007 (pitää ostaa erikseen). Se on Microsoftin tapaa noudattaen tehty niin "käyttäjäystävälliseksi", että se tarjoaa lähes kaikkea mahdollista, ja käyttäjän täytyy sitten vain torjua tarjoukset. Ei ole enää työkaluja, asetuksia eikä mitään muutakaan vanhaa hyvää ominaisuutta.

    Muuten ihan hyvä peli, mutta liian hieno satunnaiselle kotikäyttäjälle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tumpelo-62 kirjoitti:

Osaisiko joku kertoa, miten wordista ja excelistä (molemmat 2007) saa viimeksi valittujen tiedostojen luettelon näkymättömäksi. En oikein välittäisi esitellä koneen muille käyttäjille, mitä tiedostoja olen käyttänyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu