Tässä sen jälleen näimme. Tavallista kansalaista syytetää ja tutkitaan ellei pääkopasta, niin mitä kummallisemmasta mustelman aiheuttamisesta ja todellinen vaarantekijä löytyy poliisivankilan vartijasta. Miksi ne eivät voi ammuskella toisiaan siellä poliisivankilassa vaan tulevat pahaa-avistamattoman kansan joukkoon riehumaan?
Ammuskeleva vartija
*Kansalainen*
5814
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tämäki lie ollu? mut on raukka sekasi ollu varmaan jo vuosia.
vartiointi, ym. vastaaviin virkoihin on hakeutunut tyyppejä joilla on alitajuisia taipumuksia hallita ja alistaa toisia ihmisiä, ikävä kyllä. He käyttävät kilpenään järjestelmän mahdollistamaa suojaa eikä tässä mitään uutta ole ainahan näin on ollut ja tulee olemaankin ennenkuin tiukennetaan seulaa valintatilanteissa.
Suurin osa on kyllä kunnollisia ja normaaleja mutta sekopäitä on niissä hommissa enempi kuin muissa ammateissa yhteensä.
Asiallinen kaveri oli.muija pääsi vain provoilee liikaa ja meni yli.Joskus sattuu joskus ei.
Niin siinä sitten kävi, kuin mustalaisen tuomiossa, että hovissa muuttui.
Eilen vielä puhuttiin, että poliisivankilan vartija ampui Heikinlaaksossa asuntonsa ikkunasta. Tänään hän jo tuli pahaa-aavistamattoman kansan joukkoon riehumaan.
Ei mikään ihme, että kansa ei luota viranomaisiin ja oikeuslaitokseen, kun näin paikatkin vaihtelevat.
Että kansa on niin sairas, ettei asetta voi antaa kuin lataamattomana pakonomaisen asevelvollisuuden aikana. Loppujenlopuksi aseita ei jurikaan ole kuin poliiseilla ja vartijoilla, jotka loppujenlopuksi ammuskelevat toisiaan.