Audini A6 Avant keinuu häiritsevästi, jos on pieniä töyssyjä. Onko tämä normaalia? Ajo-ominaisuudet tuntuvat olevan muutoin hyvät esim. tasaisella tiellä. Ei kolinoita tai muita ongelmia. Minusta tuntuu, että tämä keinuminen on tullut kuluvan talven aikana... voisko pakkanen olla syypää vai enkö tee mitään. Ei öljyvuotoja tai vastaavaa. Autolla ajettu 200 tuhatta. Neuvoja!!
Audi keinuu
Normaalia?
101018
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
silloin keinuttaa ohittavat bussitkin
Iskareita veikkaan itsekkin. Itsellä 145tkm ajetut alkuperäiset iskarit sport-alustassa ja ovat kyllä löystyneet jo kunnolla. Kynnys vaihtaa on kuitenkin korkea kun aion autoa pitää enää pari vuotta.
vaihda ne iskarit hetimiten.
Audi ei normaalisti keinu, mutta täristä sen kuuluu kyllä.
Siis mitä tuo tarkoittaa!! tärinäkö muka normaalia; no ei!!jos auto on kunnossa.
se on.
...saksalaiset autot. Turhan kovat alustat Suomen kehnoille teille.
Ei. Täyttä roskaa. Kaikilla mielipiteensä. Sporttialustalla (A4) ajettu nyt 4500 km ja huonoillakin teillä. Ei ole muuten kivireki.
Jousitus on perinteisesti veltohko.
Keinuminen ei kuulu kuitenkaan asiaan.
Veikkaisin ESP järjestelmän vikaa tai iskareita.
eli ostakaa iso kissa kaasunestejousituksella.