Raitis tiistai päivä tänään.
Tiistai 13.3.2007
7
729
Vastaukset
- Cettuz!
Raittiina, äänestämään päivällä, nyt maate.
Se tulee nyt shefulla lähtö eduskuntaan mutta koetan siitä huolimatta pitää tämän palstan siistinä sekä itseni raittiina ainakin tämän päivän.
- Hörppi.
raitis kirjoitti:
Se tulee nyt shefulla lähtö eduskuntaan mutta koetan siitä huolimatta pitää tämän palstan siistinä sekä itseni raittiina ainakin tämän päivän.
Kaikesta huolimatta ei kannata ryypätä. Linkistä löytyy saatemusiikkia matkalle. Kyllä sinne Paavon mielestä sopii porukkaa samankaltaisten joukkoon.
http://www.youtube.com/watch?v=WOFmDaksGtQ - aahoohoo
raitis kirjoitti:
Se tulee nyt shefulla lähtö eduskuntaan mutta koetan siitä huolimatta pitää tämän palstan siistinä sekä itseni raittiina ainakin tämän päivän.
Muista sitten enstöiksesi olla mukana korottamassa edustajien palkkaa - päästään mekin tavan kansalaiset nauttimaan korotuksesta - välillisesti.
- Hamara
Aurinkoinen päivä vaikuttaa tulevan, mutta se sopiikin tähän raittiiseen päivään, jonka aion viettää. Alkoholia en enää sisuksiini kaada, koska se elämä on nähty ja eletty.
ja raittiina.Täällä kun tuntuu olevan kissanomistajia,niin tunnustan ...mullakin on:)).
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va3484736Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty1304181Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,2102532Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1012249Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.411761Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv41589Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk71429- 311356
Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii511304entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä1471026