Öljynvaihto

Neuvokaa paikka,edullinen,johon veisin autoni öljynvaihtoon????
232030
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

On mielestäni nopea ja kohtuullisen hintainen.


(Ei maksettu mainos) :)

Äänestä
  • eikä ainakaan vielä ole ollut syytä vaihtaa firmaa

    Äänestä

  • Öljy-Hetki on todella hyvä.

    Äänestä

  • Öljyhetki on kallein öljymesta Kotkassa.

    Äänestä

Keltakalliolla on parikin paikkaa, eli katsastuskonttorin lähellä Öljyhetki ja siinä lähettyvillä Öljyrengas.

Äänestä
  • No mutta tämäpä kävi kivasti,kyllä se Öljyhetki nyt sitten on...Kiitos kaikille!

    Äänestä

Öljyhetkessä vaihdatin ilmansuodattimen,öljynsuodattimen, öljyt ja ostin uudet kesärenkaat.

Äänestä

Jos ongelmia haluatte välttää nii ei ainakaan AUTO-SUNILLE!!!!

Äänestä

No jo on autonomistaja? Vai pitäisi neuvoa öljynvaihtopaikka? Mistä sä sen ostit? Me kysymään sieltä? Vai etkö muista? Jos satut sitä tankkaamaan huoltoasemalla jossa on henkilökuntaa, KYSY?
Kai sentään tiedät minne ne avaimet käy, jotka sulla on mukana?

Äänestä

Kaikki uo mainitsemasi, kyllä tiedä, mutta voisitko kertoa mistä löydän sen tunkin.

Äänestä

Koneelle riittävästi rasvaa, niin kyllä kulkee.

Äänestä

Entinen blondi nosti kuplavolkkarin keulapellin ylös, katsoi sinne ja parkaisi, "Joku on sillä aikaa kun kävin kaupassa varastanut koneen"! (kone oli takana).
Vai on tunkki kateissa? Jos se olisi dunkki, niin tuossa naapurissa asuu exmerimies, joka seilasi dunkkina! Olisi aikaa, on eläkkeellä!

Äänestä
  • Välttäkää öljy hetkeä.rillikalle ylimielinen, ei raaski hallin ovea aukausta edes kunnolla.

    Äänestä

  • kotkan surkeus kirjoitti:

    Välttäkää öljy hetkeä.rillikalle ylimielinen, ei raaski hallin ovea aukausta edes kunnolla.

    öljyt on vaihdettu 2007,ei niitä tarvitse vaihtaa kuin 10vuoden välein-seuraavaksi 2017

    Äänestä

Voihan nuo öljyt vaihtaa itsekin, eikä pienet määrät jäteöljyä suinkaan pilaa viemäriverkostoa, vaan voitelee putket niin että paskatkin luistaa paremmin.

Äänestä

Auton pitä jättä kotiin jos ei katso muuta kun halvimman paikan. Minulla autontankki aina täynnä rahaa koska työauto on. oljyn vaihdann missä haluun.

Äänestä

Öljythetkessä tulee itsekkin öljyt vaihdatettua, kolmea autoa 7500km välein joten kokemusta löytyy. Hienoa asiassa on se, että yhdessä autossani koko pohja on levytetty tasaiseksi niin ottavat aina muovit irti ja vaihtavat öljyt valuttamalla eivätkä helpoimmankautta imemällä öljytikun reiästä.

Äänestä
  • 7500 km välein vaihdatan minäkin öljyt öljyhetkessä.
    Eli kerran vuodessa menee 50€ autohuoltoon.
    2 vuoden päästä vaihdetaan ilmansuodatin.
    Pesetän autoni kerran kuukaudessa Marketin harjattomassa ja ennen joulua käsinpesu Timpalla.

    Äänestä

  • 11 vuotta vanha auto kirjoitti:

    7500 km välein vaihdatan minäkin öljyt öljyhetkessä.
    Eli kerran vuodessa menee 50€ autohuoltoon.
    2 vuoden päästä vaihdetaan ilmansuodatin.
    Pesetän autoni kerran kuukaudessa Marketin harjattomassa ja ennen joulua käsinpesu Timpalla.

    Taidat nyt sotkea asioita, romu ja auto on eri asia.

    Äänestä

  • Paalaus K kirjoitti:

    Taidat nyt sotkea asioita, romu ja auto on eri asia.

    Vajaa 100000 ajettu, kolme kertaa ruostesuojattu 11 vuotias saksalainen romu.
    Oot oikeassa.

    Äänestä

Öljyjä ei tarvitse vaihtaa kuin n 100 000km välein.

Vanhoissa Autoissa ne vaihtuvat itsestään.

Äänestä

Nostetaan juttua ja todetaan, että öljyhetki on ainakin omien kyselyiden mukaan kotkan halvin ja palvelukin pelas hyvin.

Japanilaiseen käyttöautoon maksoi suodattimineen ja mobil 5w-40 47e. Sanotaanko, että pari muuta firmaa sanoi hinnan menevän päälle 60e

Äänestä

öljy-hetki kyllä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusi kotkalainen kirjoitti:

Neuvokaa paikka,edullinen,johon veisin autoni öljynvaihtoon????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu